Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Kararı Yayımlandı!

Resmi gazetede bazı kamu kurumu veya kuruluşları hakkında kadro doluluğu veya boşluğu hakkında karar yayımlandı. Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Kararı Yayımlandı!

13 Nisan 2019 Cumartesi günü itibari ile Resmi Gazete üzerinde yeni bir karar yayımlandı. Karar: 2019/76 a göre Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar yayımlandı.

Bu kurumlar arasında merkez teşilatlı kurumlar veya taşra teşkilatında bulunan kurumlar yer alıyor. Kurumlara göre, Emniyet Genel MÜDÜRLÜĞÜ, Diyanet İşleri Başkanlığı,Dışişleri Bakanlığı, Milli Saraylar idaresi Başkanlığı, Yüksek Seçim kurulu, Sosyal güvenlik kurumu başkanlığı, Danıştay, Kamu denetçiliği kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi kurumlar yer almaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği karara göre, Bazı kamu kurum ve Kuruluşlarına air, Dolu ve boş kadrolarda ekli, cetvellerde gösterildiği şekilde değişiklik yapılmasına 2 sayılı, genel kadro ve usül hakkında, cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 7 inci maddesi uyarınca karar verilmiştir.

YORUM EKLE