Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Maaşları Artacak Mı? Maaşlarda Değişiklik Olacak Mı?

Kamuya kısa süre içerisinde yüz binlerce taşeron işçi kadrolu olarak geçecek. Peki kadroya geçen taşeron işçilerin maaşlarında artış olacak mı, maaşlarda değişiklik meydana gelecek mi?

Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Maaşları Artacak Mı? Maaşlarda Değişiklik Olacak Mı?

Ülkemizde farklı bölgelerde istihdam etmekte olan bir milyona yakın taşeron işçi bilindiği üzere uzun bir süredir kadro talep etmektedir. Kadro ne zaman verilecek sorularının yanıtları aranmaya devam ederken dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu çok önemli bir duyuru yaptı ve taşeron işçilerin kadroya alınacağını duyurdu.

Buna göre taşeron hakkında yeni gelişmeler öğrenmeye devam ederken ülke genelinde 5 milyon civarı kişiyi ilgilendiren taşeron haberlerinde en çok merak edilen sorulardan bir tanesi şudur. Kadroya geçen taşeron işçilerin maaşları artacak mı, kadrolu taşeron işçilerin maaşları değişecek mi?

MAAŞ DUYURUSU YAPILDI!

Kadroya ilk aşama da 450 bin civarı taşeron işçinin alınacağı bilinmektedir. Peki kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşlarında değişiklik olacak mı? Bu konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu duyuru yaptı ve mevcut şartların devam edeceğini belirtti. Yani bu açıklamasına göre kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşlarında her hangi bir değişiklik olmayacağı öğrenildi.

Her ne kadar kadro alan taşeron işçilerin maaşlarında bir artış olmasa da sosyal haklarında artış ve devlet güvencesi altına girmeleri yüz binlerce işçiyi çok sevindirdi.

Taşeron ile ilgili detayların Cebinize gelmesini ve yapılan açıklamalardan sürekli haberdar olmak için aşağıdan Mobil Uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Android Cihazlar için Google Play'dan Buradan

İOS ( İphone ve İpad ) cihazlarına App Stroden Buradan

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 5 yıl Önce

Maaşımız değişmedikten sonra geçim sıkıntısını üzerimizden hafletmedikten sonra yapılan iyileştirme göremiyorum ben emeklerimizin karşılığını alamadan bir çalışma sisteminin hakkaniyetli olduğunu düşünmüyorum

Kadir
Kadir @Büşra - 5 yıl Önce

Kısmen haklısınız ancak devlet güvencesi ve iş garantisinin öneminin farkında olmanızı umut ediyorum.

Timur ahmet
Timur ahmet - 5 yıl Önce

Saçma...1500 liraya kadrolu olduk :) Ne anlamı varki...taşeron beni zaten çıkarmaz o paraya eşşek gibi çalışıyom...

onur
onur - 5 yıl Önce

ya arkadaş zaten taşeronda olsa kamuya başlıyız. maaş artmadıktan sonra bizim için değişen bir şey yok ki

isimsiz
isimsiz - 5 yıl Önce

diğer 4d'liler 3,4,5 bin tl lere kadar maaşlar alacak biz 1.500 tl'ye devam öyle mi bu mudur kadro ?

Ceren
Ceren - 5 yıl Önce

INSANLARIN BEKLEDIGI TEK ŞEY GECIM SIKINTISI ONUDA SAGIOLUN IYI BIR KADRO VERDINIZ O KADROYS SIZ BIR GECIN NASILMIS BIR BAKIN HELAL OLSUN

Timur
Timur - 5 yıl Önce

Saçma...1500 liraya kadrolu olduk :)

Ayazz
Ayazz - 5 yıl Önce

Maas artmadiktan gecinemedikten sonra ayni sartlar kadronun ne anlami var adi kadro

Necdet gürler
Necdet gürler - 5 yıl Önce

Ben belediyede işkurdan 8
Aydır geçici işci olarak çalışòyorum teşeron işcilerle birlikte bizlerde halihazırda çalışırken kadroya geçmek istiyoruz bizlerede bu düzenlemeden faydalanmak iştiyoruz işimiz bittiğine bizleri dışarı atacaklar bizim açımızdan acı bir son olacak resmen üvey evlat muamelesi görecez bu talebimizi iletirmisiniz