Jandarma ve Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı sonuçları açıklandı. Sorgulama ekranına erişim başladı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı açık pozisyonları için ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmekte olup ilgili alımların büyük bir bölmünü açıktan atama yöntemi ile gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz haftalarda başvuru yapan çok sayıda aday Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının astsubay alımı sonuçlarını açıklamasını bekliyordu ve merakla gelen haber duyuruldu sonuçlar açıklandı. Sorgulama ekranı duyuruldu.

Sorgulama Ekranı

https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

Hemen yukarıdaki linke girerek Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı sonuçlarına ya da sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı sonuçlarına basmanız gerekmektedir. Buna göre müracaatlarınızın sonuçlarını öğrenebileceksiniz. Adaylar kaç puan ile yerleşebildiklerini ya da yerleşemediklerini öğrenebilirler.

Şu anda çok sayıda aday sonuçlarını sorgulamak için baktığından dolayı sisteme bir çok aday girememektedir. Sistem aralıklarla açılmakta olup sonuçlarını öğrenen adaylar hangi branşa yerleşebildiklerini ve kaç puan ile yerleşebildiklerini görebilmektedir. Buna göre özellikle Jandarma Genel Komutanlığının lisans bölümü adaylarının başvuru yapabildiği jandarma sınıfının oldukça yüksek puan ile kapatması bekleniyordu fakat düşünüldüğü gibi olmadı ve 63,79 puan ile kapattı. Öyle ki çok sayıda adayın başvurmadığı görülmüş oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 19:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 7 ay Önce

70 puan ile olmadi