Jandarma Özel Harekat JÖH Görevleri Nelerdir?

Jandarma Özel Harekat JÖH görevleri nelerdir, JÖH ne iş yapar, nasıl çalışır?

Jandarma Özel Harekat JÖH Görevleri Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığının farklı sınıflarda bir çok branşı bulunmakta olup en beğenilen ve en seçkin branşı olarak bilinen Jandarma Özel Harekat'a yoğun ilgi devam ederken pek çok kişi Jandarma Özel Harekat JÖH görevlerini merak etmektedir. Peki JÖH görevleri nelerdir, JÖH nasıl çalışır, JÖH peersonellerinin bir günü nasıl geçmekte ve nerelerde görevler yapmaktadır.

Jandarma Özel Harekat personelleri Türkiye'nin 81 ilinde görev yapmamakta olup genel olarak tehlikeli bölgelerde ya da nüfusu çok olan şehirlerde görev yapmaktadır. İlgili ilde JÖH personelinin çalışması için Jandarma Özel Harekat birliği ya da taburunun olması gerekmektedir. Eğer ilgili ilde JÖH birliği bulunuyorsa burada JÖH personelleri de çalışmaktadır. Peki JÖH personellerinin görevleri nelerdir?

JÖH GÖREVİ NEDİR?

Jandarma Özel Harekat personelleri birliklerde bulunmakta ve vardiyalı sistem olarak 7/24 çalışmaktadır. Acil durumlar için sürekli çantalar ve silah bölümleri hazır bulunan askeri personeller giyinik olarak beklenmekte ve çağrı geldiğinde zırhlı araçlar ya da helikopterler ile ilgili bölgeye intikal etmektedir. Yine JÖH personellerinin dağda da konuşlamakta olup bu görevler 2 haftayı dahi geçebilmektedir. Bunun haricinde JÖH personellerinin sayısı az olduğu için genel olarak görevlerde sık olmaktadır.

JANDARMA ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE