Jandarma Lojistik Branşlı Askeri Personel Nedir? Görevleri Nelerdir

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu lojistik branşlı askeri personel alımı yapıyor. Peki lojistik uzman erbaş çavuş  nedir, görevleri nelerdir.

Jandarma Lojistik Branşlı Askeri Personel Nedir? Görevleri Nelerdir

Geçtiğimiz aylarda olağanüstü hal ilan edilmesinden sonra bilindiği üzere Jandarma Genel Komutanlığına en az ilköğretim mezunu Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Alımı çavuş askeri personel alımı için yetki verildi ve aralıklarla en az ilköğretim mezunu lojistik branşlı askeri personel alımları yapılmaya başladı.

Pek çok adayın henüz yeni olmasından dolayı lojistik sınıflı uzman erbaşın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmadığını gördük. İşin Olsa ekibine lojistik sınıflı uzman erbaş için başvuru yapanlara özel olarak bu haberi ürettik. Buna göre lojistik sınıfı nedir, uzman erbaş lojistik nedir, lojistik uzman çavuş görevleri nedir gibi soruları sizlerle paylaşıyoruz.

LOJİSTİK SINIFI NEDİR

Lojistik sınıfı Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam eden ve mesleklere göre çalışan askeri personellerdir. Örneğin berber, aşçı, araç tamircisi, boyacı, terzi, tesisatçi vb. gibi pek çok sınıf için lojistik sınıflı askeri personel bölümleri bulunmaktadır. İşte bu askerler lojistik sınıflıdır.

LOJİSTİK SINIFLI UZMAN ERBAŞ GÖREVLERİ

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik sınıflı uzman erbaşın aslı görevi atanmış olduğu sınıf için görevlerini yapmak. Örneğin berber uzman erbaş, aşçı uzman erbaş, tesisatçı uzman erbaş atanmış olduğu bu sınıflara göre karakollarda, tümenlerde ya da tugaylarda görevini sürdürmektedir. Jandarma Öze Harekat branşına çok lojistik uzman erbaş çok çok daha rahattır.

ASKERİ ALIM İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

2021 yılı 5000 SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI YAYIMLANDI! İLAN BURADA

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 21:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 4 yıl Önce

iş makinesi operatörü yum nasıl başvuru yapabilirim

Akın şener
Akın şener - 4 yıl Önce

Lojistik uzmanlıkta elinizde olan meslek sertifikalarıyla başvuru yapıp meslek üzerine beş haftalık eğitim alıp sonradan da atamanız yapılmaktadır eğitim yeri Safranbolu çıkar büyük ihtimalle

Vahap Çelik
Vahap Çelik @Akın şener - 3 yıl Önce

Sevgili Akın ŞENER ben silah tahmircisi olarak başvurumu yaptım ancak sağ kolumun arka üst omuza yakın bölgesinde yaklaşık olarak 20 cmkare büyüklüğünde ay yıldız dövmesi var ön sağlık da problem yaşar mıyım yardımcı olursanız sevinirim... Şimdiden çok teşekkür ederim

Ömer taştan
Ömer taştan - 4 yıl Önce

Başvuru ne zaman yapılacak bilgisi olan varmı

Yusuf karaaslan
Yusuf karaaslan - 4 yıl Önce

Ben askeri şofördum önceden şimdi devam etsem olurmu uzman olarak

Mustafa
Mustafa @Yusuf karaaslan - 4 yıl Önce

Heee o kadar kolaydı gel şoför yapalım seni :D

Vedat kaşan
Vedat kaşan - 5 yıl Önce

Kaynakçı belgem var lise mezunu değilim lise şartmı bilen varsa yardımcı olsun

emre
emre @Vedat kaşan - 4 yıl Önce

istemez kardeşim her 2. yada 3 ayda bi alımlar oluyor onlara başvur lojistik ci uzman erbaş die yazar takip et 1 ay sonra 10. uncu lojistikci uzman erbaş alımı olcak orda mesleğini sec başvur ..

Burhan  Talayhan
Burhan Talayhan - 5 yıl Önce

Nasıl başvuru yaparım lütfen bilgilendirirmisiniz oto kaportaciyim BEN

sdsfs
sdsfs @Burhan Talayhan - 4 yıl Önce

instagramdan milli savunma sayfasına Gir basvurular orada var

yunus kaman
yunus kaman - 4 yıl Önce

Ben kaportaciyim bi burundan elenirmi

yunus
yunus - 4 yıl Önce

Ben kaportaciyim