Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Açıklandı! Başvuru Sonuç Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz haftalarda başvurusunu aldığı uzman erbaş pozisyonu için sonuçları açıklandı. İşte sonuç ekranı şöyledir.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Açıklandı! Başvuru Sonuç Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı için uzman erbaş temini edeceğiniz geçtiğimiz günlerde belirtmişti ve toplamda 22 bin uzman erbaş alımı yapacak. Bu yönde Jandarma Genel Komutanlığı 2019 -1 kapsamında uzman erbaş temini için başvuru kılavuzunda tüm bilgileri vermişti. Bu yönde başvurusunu yapan adaylar için başvuru sonuçları açıklandı.

GENEL BİLGİ:

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 - 1 kapsamında toplamda 40 bin kişiyi sınava tabii tutacağını açıklamıştır. Binlerce başvuru yapıldı ve değerlendirmeler %50 si Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre değerlendirildi ve diğer %50 si ise KPSS şartı olmadan değerlendirildi.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Jandarmaya başvuru yapan binlerce aday için başvuru sonuçları Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açıklandı. Adaylar sonuçlarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi üzerinden öğrenebilecekler. Ayrıca aşağıda sizlere başvuru sonuç sayfasınının bağlantısınıda vereceğiz.

UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ SEÇME SINAVLARINA GELİRKEN GETİRECEĞİ BELGELER

Adaylar seçme sınavlarına gelirken, bir adet yarım kapaklı karton (Plastik dosya getirilmeyecektir) dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne kurşun kalem ile T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı yazılmış olarak getirecektir.

Getilecek belgeler: Ön BaĢvuru Belgesi, Nüfus Cüzdanı, Nitelik Belgesi, Denklik Belgesi, Öğrenim Durum Belgesi (Diploma), Askerlik hizmetini bitirenler için Terhis Belgesi, Adaylar barfiks, mekik, uzun atlama ve 400 metre spor testlerine katılacaklarından; herhangi bir sağlık kuruluĢundan alacakları tek hekim imzalı,„„Spor yapmasında sakınca yoktur.‟‟ ibareli rapor, Askerlik hizmetini yapmayanlar için, örneği Kılavuzdaki Tablo-4‟te bulunan “Muvafakat Yazısı Örneği”ni,

SONUÇLAR AÇIKLANDI:

Jandamra uzman Erbaş sonuçlarını açıkladı adaylar aşağıdaki bağlantı ile sonuçlarına ulaşabilirler. Çıkan ekrana E-Devlet şifresi ile giriş yaparak sonuçlar öğrenilebilir.

BAŞVURU SONUÇ EKRANI

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 14:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 4 yıl Önce

sonuçları göremiyoruz sitede sorun var

MITHAT
MITHAT - 4 yıl Önce

Siteye girilmiyor

İsmail Bobuş
İsmail Bobuş - 4 yıl Önce

Sonuçlara giremiyorum nedenn

jöhadayı
jöhadayı - 4 yıl Önce

Giremiyorum siteye.Bir ben miyim ?????

Osman
Osman - 4 yıl Önce

Site çöktü

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Sonuçlar giremiyorum

Enes Işık
Enes Işık - 4 yıl Önce

Bende Giremiyorum Hata Veriyor...

orhan ünsal
orhan ünsal - 4 yıl Önce

1999 aday basvurusu olduğu için kontenjayna giremediniz deniyor