Jandarma Astsubaydan Sonra Kadın Uzman Çavuş Alır Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay ve subaydan sonra kadın uzman çavuş alımı yapılacak mı? Kadın uzman erbaş alımı var mı?

Jandarma Astsubaydan Sonra Kadın Uzman Çavuş Alır Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere Türkiye'nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdürmekte olan aralıklarla subay, astsubay ve uzman çavuş alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre hem erkek hem kadın askeri personel alımı gerçekleştirmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı kadınlar için subay ve astsubay rütbelerinde personel almaktadır. Şu anda Jandarma da en düşük rütbeli kadın personel astsubay rütbesinde hizmetlerini sürdürüyor. Peki Jandarma astsubay rütbesinden sonra kadın uzman çavuş alımı yapar mı? Kadın uzman erbaş alımı yapılacak mı?

Kadın Uzman Alımı Henüz Yapılmadı

Jandarma Genel Komutanlığı kadın askeri personel alımlarını şu ana kadar sadece subay ve astsubay rütbesi için gerçekleştirdi. Henüz kadın uzman çavuş alımı ilanı yayımlanmadı. Uzman çavuş alımı ilanlarının altına çok sayıda kadın, kadınlar için de kadroların ayrılmasını talep etmektedir. Peki kadınlar için uzman çavuş alımı yayımlanacak mı?

Kadın Uzman Alınır Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kadın uzman çavuş alımı ilanı yayımlanır mı yayımlanır mı net olarak bilinmiyor fakat geçtiğimiz aylarda Jandarma Özel Harekat kadın astsubay birliği Türkiye geneli faaliyetlerine başlamıştı. Kadınlarında sahada aktif olarak çalışıyor olmasından dolayı bu dönem ya da birkaç dönem sonrasında kadınlar içinde uzman çavuş alımı ilanları yayımlanabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra
Zehra - 10 ay Önce

Uzman Çavuş olmak istiyorum üniversite mezunu değilim erkekler lise mezunu olunca alınabiliyor ama biz neden yapamıyoruz.

Cns gk
Cns gk - 6 ay Önce

Bence kadın uzman cavus alımı olsn. İmkanı olmayıp üniversite okumayan veya farklı nedenlerle üniversite okumayan ama lise mezunu olup bu görevi yapmak isteyen binlerce kadın var bence bunun içinde kadınlara kadrolar acılmalı.

Deniz kizi
Deniz kizi - 11 ay Önce

Keske.olsa ya ne eksigimiz varki erkeeklerden olana kadar bu seferde yas gececek

Deniz kizi
Deniz kizi - 11 ay Önce

Keske.olsa ya ne eksigimiz varki erkeeklerden olana kadar bu seferde yas gececek

Songül
Songül - 10 ay Önce

Bence alınsın yeter artık

ilayda
ilayda - 10 ay Önce

Kadınlar astsubay olabiliyorsa uzman çavușta olabilir erkeklerden eksik kalır bi yanımız yok bence uzmanlık bizlerede gelsin

Ece
Ece - 8 ay Önce

Kadın dan subay oluyorsa uzman da olur bence okul okumasına bakmak değil yeteneğe bakılması gerekir bu konuylada ilgili birimler sesimizi ne zaman duyarlar meçhul iş imkanı olarakta güzel olur sadece bu ülkede erkekler işsiz kalmıyor

Semra
Semra - 5 ay Önce

Alana kadar yaşımız geçecek şansımız yok ki...:(