Jandarma Astsubaydan Sonra Kadın Uzman Çavuş Alır Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay ve subaydan sonra kadın uzman çavuş alımı yapılacak mı? Kadın uzman erbaş alımı var mı?

Jandarma Astsubaydan Sonra Kadın Uzman Çavuş Alır Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere Türkiye'nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdürmekte olan aralıklarla subay, astsubay ve uzman çavuş alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre hem erkek hem kadın askeri personel alımı gerçekleştirmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı kadınlar için subay ve astsubay rütbelerinde personel almaktadır. Şu anda Jandarma da en düşük rütbeli kadın personel astsubay rütbesinde hizmetlerini sürdürüyor. Peki Jandarma astsubay rütbesinden sonra kadın uzman çavuş alımı yapar mı? Kadın uzman erbaş alımı yapılacak mı?

Kadın Uzman Alımı Henüz Yapılmadı

Jandarma Genel Komutanlığı kadın askeri personel alımlarını şu ana kadar sadece subay ve astsubay rütbesi için gerçekleştirdi. Henüz kadın uzman çavuş alımı ilanı yayımlanmadı. Uzman çavuş alımı ilanlarının altına çok sayıda kadın, kadınlar için de kadroların ayrılmasını talep etmektedir. Peki kadınlar için uzman çavuş alımı yayımlanacak mı?

Kadın Uzman Alınır Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kadın uzman çavuş alımı ilanı yayımlanır mı yayımlanır mı net olarak bilinmiyor fakat geçtiğimiz aylarda Jandarma Özel Harekat kadın astsubay birliği Türkiye geneli faaliyetlerine başlamıştı. Kadınlarında sahada aktif olarak çalışıyor olmasından dolayı bu dönem ya da birkaç dönem sonrasında kadınlar içinde uzman çavuş alımı ilanları yayımlanabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE