Jandarma Astsubay ve Subay İlanı Ne Zaman Çıkar?

​​​​​​​Jandarma Genel Komutanlığı astsubay ve subay alımı ilanı ne zaman kamuoyuna duyurulur?

Jandarma Astsubay ve Subay İlanı Ne Zaman Çıkar?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Türkiye'nin tüm şehirlerinde ve sınır dışı bazı bölgelerde görev yapmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz gün uzman erbaş alımı ilanı yayımladı. İlana yoğun rağbet gelmeye devam ederken adaylar şimdi subay alımı ile astsubay alımı ilanının ne zaman geleceğini merak ediyor? Öngörülen bir tarih var mı, astsubay alımı ne zaman olur, subay alımı ne zaman olur?

Subay Alımı Ne Zaman Yapılır?

Geçtiğimiz 2020 senesinde Ocak ayı ikinci haftasında ilan gelmişti ancak pandemi süreci sebebiyle bu sene mülakatı olan ilanların gecikmesi yaşanıyor. Özellikle jandarma uzman erbaş ilanı da çıktığı için bu alımın kapanması beklenebilir ve ardından subay ilanı kamuoyuna duyurulabilir.

Astsubay Alımı Ne Zaman Olur?

Jandarma astsubay alımı geçen sene Şubat ilk haftası olmuştu. Buna göre yine aynı tarihlerde yayımlanması mümkün fakat pandemi süreci biraz daha zorlaştırmaktadır. Uzman erbaş ilanı 31 Ocak tarihinde başvurulara kapatılacaktır. Bu alımdan sonra aynı anda değil ama peş peşe astsubay ile subay alımının gelmesini bekliyoruz. Şubat ayı itibari ile her an kamuoyuna duyurular gelebilir. İlanlar geldiğinde kaçırmamak, bildirim almak için aşağıdan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
jandarma adayı
jandarma adayı - 10 ay Önce

jandarma bekçi alımı ne zaman?zaten süreç uzun.ön başvuru başlasın artık

Emre denir
Emre denir - 10 ay Önce

Subay alımı için ALES puanı gerekiyor sınav ertelendi giremedik hak mahrumiyeti yaşamayalım ilan geç gelebilir

Ali
Ali - 9 ay Önce

Ben 1998 dogumlu benim icin bir badvuru varmi

SIRADAKİ HABER