Jandarma Astsubay KPSS Taban Puanlar Açıklandı! Lisans Önlisans

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımında taban ile tavan puanlar açıklandı. Lisans - ön lisans, kadın ve erkek olarak duyuruyoruz.

Jandarma Astsubay KPSS Taban Puanlar Açıklandı! Lisans Önlisans

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından astsubay alımının sonuçları duyurulduğu gibi giren adayların taban Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sonuçları da açıklandı. En son giren adayın kaç KPSS puanına sahip olduğu öğrenildi. Peki lisans ve ön lisans astsubay alımında hem kadınların hemde erkeklerin giriş puanları nedir?

Lisans Taban Puanlar Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı lisans erkek adayları için taban KPSS 68 puan, kadın adaylar için ise taban KPSS 73 puan olarak duyuruldu. İkinci aşamalarda yeni listeler açıklanacağı için bu puanların 1 - 2 puan daha düşmesi ihtimali var. Ücretini yatırmayanlar için ikinci duyuru yapılacaktır. Duyuruyu kaçırmamak için aşağıdan İşin Olsa mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Önlisans Taban KPSS Puan Nedir?

Önlisans astsubay alımında erkek adaylar için taban puan 74 olarak duyurulurken kadın adaylar için taban puan 82 olarak açıklandı. Yine ikinci duyuruda bu puanların 1 - 2 puan düşme ihtimali bulunmakta olup adayların ikinci duyuruyu kaçırmaması gerekmektedir. Duyuruyu öğrenmek için aşağıdan İşin Olsa mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

YORUM EKLE