Jandarma Astsubay KPSS Taban Puanı Kaçla Kapatır?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımında müracaatlar sona erdi. Peki taban KPSS kaç puan ile kapatır?

Jandarma Astsubay KPSS Taban Puanı Kaçla Kapatır?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz ay astsubay alımına yönelik ilan çıkıldı ve adaylar müracaatlarını gerçekleştirdi. Önlisans ile lisans mezunu adaylar arasından 1.000 kişilik astsubay alımı yapılacak olup alımlarda adayların KPSS puan üstünlüğüne bakılacaktır. Buna göre 28 Mart tarihinde başvuruların sona erdiği astsubay alımında adayların akıllarında ki en büyük soru şudur. Astsubay alımında taban KPSS kaç olur? Buna göre yüksek puanların olacağı, düşük puanların olacağı ön görüleri varken subay alımı KPSS puanı çok düşük kapattığı için adaylarda adeta umut ışığı doğdu. Astsubay alımında taban KPSS'nin kaç puan ile kapatabileceğine yönelik ön görülerimizi paylaşıyoruz.

Astsubay Alımı Lisans Puanı Kaçla Kapatır?

2019 yılında astsubay alımı lisans KPSS taban puanı 60 puan ile kapattı ve başvuran adaylar mülakata davet edildi. 2020 yılında yapılan astsubay alımında taban puan 64 ile kapattı. Buna göre 60 ile 63,99 arasında puan alan adaylar mülakata hak kazanamamış oldu. Bu sene de taban puanların 65 ile üzerinde kapatması ön görülüyor. Subay 66 ile kapattı ve astsubay alımının da 65 ile üzerinde olması muhtemel gözükmektedir.

Önlisans Astsubay Taban KPSS Kaçla Kapatır?

Önlisans jandarma astsubay alımında genel olarak taban puan 70 ile kapattığı için bu sene de ortalama puanların 70'den başlaması bekleniyor. Bu puanın alım sayısı biraz düştüğünden dolayı birkaç puan yükselme ihtimali de bulunmaktadır.

YORUM EKLE