Jandarma Astsubay Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay rütbesi için personel alımlarını ne zaman yapacak? Astsubay alımı kesin tarih duyuruldu mu?

Jandarma Astsubay Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görevlerini Türkiye'nin dört bir yanında sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı subay, astsubay, uzman erbaş rütbeleri için personel alımlarını gerçekleştirmekte olup bu sene de ciddi bir rakamda alım yapması beklenmekteydi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile 2019 yılında toplam olarak Jandarma Genel Komutanlığının 27 bin askeri personel alımı yapacağı duyuruldu. Peki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı ya da diğer kamu kurumları yetkilileerinden Jandarma astsubay alımının ne zaman yapılacağına dair net bir duyuru yapıldı mı?

ASTSUBAY ALIMI TARİHİ

Jandarma Genel Komutanlığının tüm rütbeler için 27 bin askeri personel alımı yapacağı biliniyor. Bu alımlara astsubay rütbeside dahil fakat resmi olarak Jandarma astsubay alımının ne zaman yapılacağı bilinmemektedir. Geçtiğimiz sene Şubat 2018 tarihi içerisinde ilan yayımlanmıştı. Ancak bu sene Şubat ayının 3. haftasına girilmesine rağmen halen astsubay alımına yönelik her hangi bir ilan yayımlanmadı bu sebepten dolayı adaylar heyecanlı bekleyişini sürdürmeye devam ediyor. Yapılan tahminlere göre Jandarma Genel Komutanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile aynı anda ilanları yayımlayacağı belirtiliyor. MSB astsubay alımları Nisan ayında yapılacak. Ancak Jandarma Genel Komutanlığının Mart 2019'da da astsubay rütbesi için askeri personel alımı ilanu yayımlama olasılığı mevcuttur.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 22:51
YORUM EKLE