Jandarma Astsubay Alımı Fiziki Yeterlilik Parkuru Var Mı?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı yapacak. Peki astsubay alımında fiziki yeterlilik parkuru var mı? Parkur varsa neler yapılıyor?

Jandarma Astsubay Alımı Fiziki Yeterlilik Parkuru Var Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz senelerden beri profesyonel bir birlik haline gelmeye başladı ve bünyesindeki tüm silahlı personeller maaşlı olarak görev yapmaya başladı. Jandarma Genel Komutanlığı hızlı bir şekilde rütbeli askeri personel alımı yapmaya devam ederken geçtiğimiz gün kamuoyuna duyurulan ilan ile astsubay alımı yapacağı belirtildi. Resmi kılavuz halen yayımlanmadı ancak astsubay alınacağı öğrenilmiş oldu. Peki astsubay alımında fiziki yeterlilik parkuru var mı, fiziki yeterlilik parkurunun detayları nelerdir?

ASTSUBAY ALIMI PARKUR SINAVI

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımında adaylara fiziki yeterlilik parkuru koşulu sunulmaktadır. Öyle ki adayları mülakata kalabilmek için öncelikle astsubay sınavı fiziki yeterlilik parkurunu geçmesi gerekmektedir. Peki bu parkurun detayları nelerdir? Parkurda ilk olarak adaylar 6 metre koşu yapmakta ve ardından jimnastik tahtasında 5 adet sıçrayış yapmaktadır. 3 metre düz koşu yapan adaylar 6 adet lastiğin içerisine basmakta ve 3,5 metre düz koşunun ardından 15 kilogram yüklü 10 metre uzunluğunda ağırlık taşıma alanına gelmektedir. Bu bölümüde geçen aday 5 metre düz koşu ve ardından sağlık topu alanına gelmektedir. Yeniden 6 metre düz koşu yapan aday takla atmakta ve 6,5 metre slolom koşu ardından 3 metre düz koşu yine 6,5 metre engelin altından ve üstünden geçme etabını tamamlamaktadır. Tamamamı bittikten sonra 5,5 metre daha aday koşmakta ve bitiş çizgisine gelerek süreyi durdurmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 19:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE