İYİ Parti Açıkladı! 60 KPSS'lilere Yüksek Puan Vererek Atadılar

İYİ Parti tarafından gündeme yeni bir torpil iddiası daha atıldı. 60 KPSS puanı ile müracaat eden adayları mülakatlarına yüksek puan verilerek atamaları yapıldı.

İYİ Parti Açıkladı! 60 KPSS'lilere Yüksek Puan Vererek Atadılar

Ülkemizde bilindiği üzere kamu kurumlarına yapılan atamalar Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanlarına göre yapılmaktadır. Ancak artık kamu kurumlarında mülakatlar yaygınlaştığı için merkezi atamalar hariç açıktan atamalarda mülakatsız atama yapılmamaktadır. Şu anda genel olarak kamu kurumları ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurmakta olup pozisyonlara uygun adaylar KPSS puanları ile müracaat etmekte olup kurum adaylara katıldıkları mülakattan ek puan verdikten sonra adayların atamaları KPSS puanına göre yapılmamakta ve mülakat puanına göre yapılmaktadır. İYİ Partinin duyurduğu bilgiye göre orman mühendisliği atamalarında torpil yapıldığı peki detaylar nedir?

60 KPSS'liler Mülakatta Geçirildi İddiası

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu tarafından ortaya atılan iddiaya göre Orman Genel Müdürlüğünün 2019 yılında kamuoyuna duyurduğu orman mühendisliği atamalarında torpil yapıldığı belirtildi. Buna göre İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ilanda başvuru şartının neden 60 KPSS ile yapıldığına anlam veremediklerini yaptıkları incelemeler doğrultusunda 60 KPSS'li adaylara mülakatta yüksek puanlar verildiğini öğrendiklerini açıkladı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu tarafından yapılan açıklamanın bir kısmında torpile yönelik "Mülakatta 70’in altında puan alanların otomatik olarak elendiğini de bilgilerinize sunmak isterim. Buna da örnek vermek gerekirse KPSS’den 85 puan alana mülakatta 63; 86 puan alana 61; 92 puan alana 59 puan verilerek elenmiştir." açıklamaları yapıldı. Şu an için Orman Genel Müdürlüğünden net bir yanıt verilmemiştir. Ancak Orman Genel Müdürlüğünden konu hakkında resmi bir açıklama yapılırsa sizleri bilgilendireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE