İstanbul Adliyesi’nde Özel Güvenlik Sistemi Değişecek

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın İstanbul Adliye Sarayı’nda hain bir saldırı ile şehit edilmesinden sonra Adliyelerde özel güvenlik konusu çok tartışılmıştı. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bir açıklama yaparak halen uygulanan sistemi eleştirmişti. İşte ayrıntılar…

İstanbul Adliyesi’nde Özel Güvenlik Sistemi Değişecek

İstanbul Adliyesi’nde Özel Güvenlik Sistemi Değişecek

İstanbul Adliyesi’nde terör eylemi sonucunda Savcı Mehmet Selim Kiraz hayatını kaybetmişti. Savcının şehit edilmesinin ardından adliyedeki mzel güvenlik sistemi Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da konu ile ilgili olarak bizzat sistemi tartışmaya açmıştı. Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık tarafından düzenlenen Çalıştay Serisine katılan isimler beyin fırtınası yaparak soruna çözüm aradı. En son Ankara’da gerçekleştirilen Çalıştayda özel güvenlik sektörünün yol haritası netleştirildi.

Artık belirli kamu binalarının koruması Özel Güvenlik şirketlerinde olmayacak. Koruma görevlileri bu bina ve tesislerin koruınmasında görev alacak. Koruma memurluğu aslında yeni bir şey değil. Daha önce Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler döneminde gündeme gelen koruma memurluğu o dönemde spor karşılaşmalarında güvenliği sağlamak için düşünülmüştü. Kuruluş aşamasında olan koruma memurluğu henüz yasal olarak kabul edilmedi. Ancak yürürlüğe girmesi durumunda bu görev için 17-20 bin memur alınması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE