İŞKUR İMD Memur Alımına Mülakat Sistemi Getirildi!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı İMD memur alımına mülakat şartı getirildi. Peki detaylar nedir, mülakatlar nasıl yapılacak?

İŞKUR İMD Memur Alımına Mülakat Sistemi Getirildi!

Ülkemizin işsizlik konusunda önemli çalışmaları olan iş verenler ile iş arayanları bir araya getirmekte olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için İş ve Meslek Danışmanı İMD memuru alımı yapacak. Buna göre geçtiğimiz sene her hangi bir alım yapılmadı ve bu sene Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile İŞKUR'a bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacağı duyuruldu. Pek çok aday yakın zamanda yayımlanması beklenmekte olan İMD memur alımı ilanı için taleplerini istemeye devam ederken yeni yapılan duyuru sonucu İMD memur alımına mülakat şartı getirildiği duyuruldu.

MÜLAKATLAR YAPILACAK

Buna göre yayımlanan resmi duyuru ile Türkiye İş Kurumu İŞKUR'un alım yapacağı iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımlarında kontenjanların belirleneceği başvuru yapan adayların girmiş oldukları Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puan sıralamasına alınacağı toplan alınacak olan personel sayısının 3 katının mülakata çağrılacağı ve mülakatların düzenleneceği söylendi. Buna göre mülakata girecek olan adaylar arasında en başarılı olan belirlenmiş kontenjan kadar Türkiye İş Kurumuna iş ve meslek danışmanı İMD memur alımı yapılacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 2 yıl Önce

sayı az.en az 5000 kişi alınmalıdır.her şeyin hayırlısı olsun.

Can tapan
Can tapan - 2 yıl Önce

Engellilere iş verilmeyecekse biz niye yaşıyoruz dünyada

sinan
sinan - 2 yıl Önce

bi işin içerisine mülakat girerse o işte adalet arama belliydi zaten mülakat getirecekleri