İŞKUR Günlük 50 Lira Kazandırdığı Gibi Meslek Edindiriyor

Türkiye İş Kurumu başvuru yapan adaylara günlük 50 lira ücret verdiği gibi aynı zamanda bu adaylara meslekler kazandırmakta ve iş bulmaktadır.

İŞKUR Günlük 50 Lira Kazandırdığı Gibi Meslek Edindiriyor
Türkiye İş Kurumu, ülkemizde ki işsizlik oranını azaltmaya çalışmaktadır. Söz konusu kurum aracılığı ile milyonlarca aday iş bulmuş olup bu kurum sayesinde meslek edinip iş başı yapmış olan aday sayısı da giderek artıyor. Bilindiği gibi İŞKUR'un en çok iş başı eğitim programı beğenilmektedir. Buna göre bu eğitim programı aracılığı ile adaylara hem günlük 50 lira ücret kazandırılmakta hemde eğitimin sonunda meslek edindirilmektedir. Adaya firmalarda bulunan işlerde 2 yıl boyunca aylık maaşı İŞKUR tarafından karşılanmakta ve 2 yılın ardından maaşı söz konusu firma tarafından karşılanmaktadır. Bu kurs ile hem meslek edinebilirsiniz hemde kurs tarihi boyunca günlük 50 lira kazanç elde edebilirsiniz.

Kimler Başvuru Yapabilir

Türkiye İş Kurumunun meslek edindirme kurslarına başvurabilmek için adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir. Bu kurslara ilkokul, ortaokul (lise), önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Adaylara günlük 50 lira ve aylık toplam bin 200 lira maaş verilmektedir. Kursun bitiminde ise adaylar şirkete yerleştirilmekte olup bu kurslara kayıt olmak isteyen kişilerin başvuru tarihlerinde SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı'na bağlı olarak çalışmaması gerekmektedir. Bu kurallara uymak olan adaylar İŞKUR müracaat merkezlerine giderek konu hakkında bilgi alabildiği gibi en yakın kurs tarihi için başvuru yapabilir ve internetten araştırmak için aşağıda verilmiş olan siteyi inceleyebilir.

www.iskur.gov.tr

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahi
mahi - 5 yıl Önce

meslek edindirme kurs hakkında bilgi istiyorum

Talih Özcan
Talih Özcan - 2 yıl Önce

Meslek edinme kurşuna katılmak istiyorum işsizm

Remziye polat
Remziye polat - 2 yıl Önce

Meslek edinme kursuna katılmak istiyorum