İŞKUR Bin (1.000) İMD Memuru Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR bin (1.000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacak. Peki İMD memuru alımı ilanı ne zaman yayımlanacak tarihi belli oldu mu?

İŞKUR Bin (1.000) İMD Memuru Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Ülkemizin istihdam konusunda önemli çalışmaları bulunan kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Türkiye İş Kurumu tarafından yıl başında resmi internet sitesi aracılığı ile 2018 yılına ilişkin programını kamuoyuna duyurdu ve memur alımı yapacağını belirtti.

Buna göre Türkiye İş Kurumu İŞKUR iş ve meslek danışmanı İMD kadrosu için toplam bin memur alımı yapacağını belirtti. Buna göre aradan uzun bir süre geçti fakat halen konu hakkında halen resmi bir açıklama yapılmadı ve İMD memuru alımı ilanı yayımlamadı. Peki bin İMD memuru alımı ilanı ne zaman yayımlanacak?

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Türkiye İş Kurumu geçtiğimiz sene iş ve meslek danışmanı İMD kadrosu için 3 bin kişilik kadro talebi yaptı fakat Maliye Bakanlığı tarafından onay verilmediği ön görülmekte olup İŞKUR imd memuru alımı ilanı yayımlanmadı. Uzun süredir İMD adaylarına müjde verilmediği için bu sene verilmesi bekleniyordu. İŞKUR tarafından yayımlanan performans programında İMD adaylarına müjde verildi.

Buna göre Türkiye İş Kurumu İŞKUR'un bu sene iş ve meslek danışmanı İMD kadrosu için toplam bin memur alımı yapmayı planlandığı belirtildi. Ancak alımların net olarak hangi tarih içerisinde yapılacaı belirtilmedi. Buna göre bu sene içerisinde Türkiye İş Kurumunun Maliye Bakanlığına İMD kadrosu için bin kişilik kadro talebi yapması bekleniyor. Maliye Bakanlığı tarafından onayın verilmesi ile İŞKUR'un bin İMD memuru alımı ilanını kamuoyuna duyurması ön görülmektedir.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 21:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 3 yıl Önce

imd alım haberleri 3 yıldır devam ediyor ama alımlar bir türlü yapılmıyor.5 yıllık sertifika süremiz dolmak üzere.işsiz imd olarak en az 5000 imd alımının yapılmasını bir an evvel istiyoruz

İşsizlerden biri
İşsizlerden biri - 3 yıl Önce

Bu universitelere sertifikalara ve sınavlara verdiğim paralarla iş kursaydım şimdi evlenmiş çoluk çocuğa karışmış olurdum. Bir sertifika daha elimizde patlıyor. Mülakatlar da gördüğüm tek şey rüşvet ve torpil. Bu danışman alımı yapılırsada merkezi tercihle yapılsın. Yoksa yine namuslu vatandaşa düşmez.

emine
emine - 3 yıl Önce

Yıllardır sözde alım yapacaklar bir türlü o alım gerçekleşmedi.Yalnız alım derken kendi kurum içinden değil kurum dışından emek verip sertifikasını alanlardan yapsınlar artık

Göksel yücel
Göksel yücel - 3 yıl Önce

Ise başvuru yapmak istiyorum

Imd
Imd - 3 yıl Önce

Sozlesmeli mi olur acaba eger alim olursa

Cevdet
Cevdet - 3 yıl Önce

Ya bu memurlar net de alavere dalavere olmuş alim başladı diyor sonu aynı yere dönüyor yetkililer bunlara hiç birşey demiyorlarmi.neden hep sustular seçim zamanı alim oluyor her şeyi seçime endeksli yazık ya bide nasıp diyorlarya

Yonca Genç
Yonca Genç - 3 yıl Önce

KPSS PUANINI 60 veya 64 yapın.Ben de girebileyim Lise mezunu olsun. Bu ülke de ÜVEY EVLAT OLDUK

Üniversiteli
Üniversiteli - 3 yıl Önce

bayram geldi,hala imd alımı yok.seçimden önce ne zaman alınacak o zaman????