İŞKUR Bin (1.000) İMD Memuru Alacak! İMD Sertifikası Başvuruları Sona Eriyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR bin (1.000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacak. İMD sertifikası başvuruları sona eriyor.

İŞKUR Bin (1.000) İMD Memuru Alacak! İMD Sertifikası Başvuruları Sona Eriyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR yıl içerisinde yayımlamış olduğu performans programında bu sene toplam bin (1.000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Buna göre alımlar net olarak yapılacak mı derken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan duyuru ile bin İMD memurunun alınacağı müjdelendi.

İş ve meslek danışmanı olmak isteyen adayların öncelikle İMD sertifikalarını alması gerekmektedir. İMD sertifikası olmayan adaylar İŞKUR tarafından yayımlanacak olan İMD sertifikası ilanına başvuru yapamamaktadır. Buna göre Anadolu Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi İMD sertifikası sınavı başvuruları sona eriyor.

İMD SERTİFİKASI VERİLİYOR!

İŞKUR tarafından yayımlanacak olan bin (1.000) İş ve Meslek Danışmanı İMD memuru alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle İMD sertifikasına sahip olması gerekmektedir. İMD sertifikası almak isteyen adayların (Sakarya Üniversitesi için - https://goo.gl/Jf2oZe), (Anadolu Üniversitesi için - https://goo.gl/ETG1HC) linkini tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması ve detayları görüntülemesi gerekmektedir. Sınav başvuruları Mayıs ayında başladı ve 28 Mayıs'a kadar devam edecek. Başvuruların sona ermesinden sonra teorik sınav 2 Haziran ve uygulama sınavı ise Sakarya Üniversitesinde 3 Haziran 2018, Anadolu Üniversitesinde 2-5 Haziran tarihinde yapılacaktır. İMD sertifikası almak isteyen adayların ortalama bin lira civarı sertifika başvurusu ve sertifika basım için ücret harcadığı bilinmektedir.

İMD SERTİFİKASI NASIL ALINIR?
İMD TEORİK VE UYGULAMA SINAVI DETAYLARI NEDİR?

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 22:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

arkadaşlar,bu tuzağa düşmeyin.bizi düşürdüler.5 yıldır atama yapılmıyor ve 5 yıllık sertifika süremiz dolmak üzere.bizden söylemesi.karar sizin

Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

15-20 bin bekleyen varken 1000 imd alımı az.en az 5000 alınmalıdır bir seferde

Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

insanlara yazık.bunca sertifikalı bekleyen yaklaşık 15 bin imdli varken hala sınav yapılmaktadır

Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

imd sertifika süresi dolan var mı?dolarsa başvuru yapamıyor muyuz?saüsemin sayfasında süre dolmadan 5 ay önce süre uzatımı için başvuru yapılmalıdır diyor.İşkur ankara insan kaynaklarını aradım cevap vermediler.bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Yüksek işsiz
Yüksek işsiz - 4 yıl Önce

5 yıldır atama yapılmayıp defalarca kadro istenen bi kontenjan için 1000 kişi çok az. Alım sayısının artırılmasını talep ediyoruz.

imd magdur
imd magdur - 4 yıl Önce

15 bın İŞSİZ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI 5 YILDIR MAGDUR EDILDI .SAYI 19 OLDU.

Cesars
Cesars - 4 yıl Önce

Saçma sapan işler 1000 tl olsa adam işsiz kardeşim ne bin tl si. Bir gidin artık ya

Nacar
Nacar - 4 yıl Önce

Yok kardesim alim filan. Yillardir surunduk pesimizden gelmek isterseniz gelin. 1000 degil 2000 kisi alsa bile is yok