İŞKUR 3 Bin Personel Alacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Çalışma ve İş Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 bin iş ve meslek danışmanı (İMD) personel alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

İŞKUR 3 Bin Personel Alacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak
Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız bildiri ile Çalışma ve İş Kurumunun Maliye Bakanlığından 3 bin kadro talep ettiğini duyurmuştuk. Yapılan talebe göre İŞKUR, Maliye Bakanlığından iş ve meslek danışmanı (İMD) pozisyonu için personel alımı talep etmişti.

Buna göre alınacak olan İMD personelleri sahada görev yapacak ve işsizler ile bire bir görüşmeler yaparak onlara uygun iş olanakları ayarlayacağı gibi bu personeller aracılığı ile işsizlik rakamlarının azaltılacağı düşüncesi bulunmaktaydı. Peki bu alımlar ne zaman yapılacak?

SERTİFİKA BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

İŞKUR, Maliye Bakanlığından 3 bin iş ve meslek danışmanı pozisyonu için kadro talebi yaptı ancak bu konu hakkında açıklama yapılmadı. Her ne kadar alımların kesin olarak yapılıp yapılmayacağına ilişkin bilgi olmasa da İŞKUR İMD personel alımı için sertifika başvurularını almaya devam ediyor.
İMD sertifikası başvuruları 19 Mart 2017 tarihine kadar devam ediyor. Bu tarihin sonunda ise 25 Mart 2017 tarihinde Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Serdivan/Sakarya adresinde sınav yapılacak.

Sınavdan başarılı olan adaylar İMD personel alım ilanına müracaat edebilecektir. İŞKUR 3 bin personel alımı ilanı yayımlayacaksa bile İMD sertifika başvuru sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yayımlayacağı tahmin edilmektedir. Yani alımların başlaması Nisan ayını bulabilir. Aksi takdirde İMD sertifika başvurusu yapan adayların alacağı sertifikalar boşa gitmiş olacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İmd
İmd - 4 yıl Önce

Zaten boşa gidiyor sertifikalar.2013 den beri elimizde ve alım falan olduğu yok.ama her seçim döneminde illaki bir haber çıkar işkur kadro talep etti diye ama o talep edilen kadrolar 4 yıldır onaylanmadi.inanmayan araştırsın arkadaşlar

Ayten  Sertel
Ayten Sertel - 4 yıl Önce

İkiçocuk Bakıyorum Babasız Çalışmaya Çok İhtiyacım Vardır .

gizem
gizem - 4 yıl Önce

BUNLAR ÜNİVERSİTELERİN PARA KAZANMA TUZAGI İNANMAYIN ARKADAŞLAR

mahbup tütüncü
mahbup tütüncü - 4 yıl Önce

başvuruyu işkurdan mı yapıyoruz

İbrahim Demir şanlıurfa
İbrahim Demir şanlıurfa - 4 yıl Önce

Bu iş ilanları sadece lise mezunları için peki ilk okul ve orta okul ne olacak veya okumayan insanlar ne olacak sandığa gelince 18 yasında ise oy ver askere gelince okula gerek yok yav sayın cumhurbaşkanım bu vatandaş olmasa sen şimdi 15 temmuzda dan beri ölmüştün zaten ayrımcılık niye yapıyorsunuz arkadaş okuyana hay hay okuma yana bay bay ne bu haksızlık sayın cumhurbaşkanım ve sayın başbakanına bızzat iletilmesini istiyorum.05456376271

İssiz
İssiz - 4 yıl Önce

Liseliler bosuna uğraşıyor ise gireceğiz diye

Ayşegül
Ayşegül - 3 yıl Önce

Yorumlarin

Ayşegül
Ayşegül - 3 yıl Önce

Yorumlarin