İŞKUR 3 Bin İMD Memuru Alımı İptal Mi Oldu? Onay Çıkmadı Mı?

İŞKUR bilindiği üzere Maliye Bakanlığına 3 bin İş ve Meslek Danışmanı (İMD) memuru alımı için başvuru da bulunmuştu. Peki bu alımlar iptal mi oldu? Onay çıkmadı mı?

İŞKUR 3 Bin İMD Memuru Alımı İptal Mi Oldu? Onay Çıkmadı Mı?

Ülkemiz de işsizliğin giderilmesi, iş veren ile iş arayan kişileri bir araya getirmesi için faaliyetlerine devam etmekte olan kamu kurumu İŞKUR bilindiği üzere iş arayanlara iş bulduğu gibi açık pozisyonları için de memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir.

İŞKUR bünyesinde binlerce İş ve Meslek Danışmanı (İMD) memuru görev yapmaktadır. Bu adaylar lisans mezunu olmak ile beraber İMD sertifikası almak için eğitimlere katılmakta ve sınavlara girmektedir.

3 BİN İMD ALIMI BAŞVURUSU

Bilindiği üzere kamu kurumları memur alımlarında Maliye Bakanlığına müracaat etmekte ve kadro onayı istemektedir. İŞKUR sahada faaliyetlerini gerçekleştirmekte ve iş veren ile iş arayanları daha hızlı bir araya getirmek için Maliye Bakanlığına uzun süre önce 3 bin kişilik İş ve Meslek Danışmanı (İMD) memuru kadrosu için başvuru gerçekleştirmişti fakat konu hakkında halen bir dönüş olmadı.

3 bin İMD alımı başvurularından önce en az iki kere İMD eğitimleri ve sertifika başvuruları yapıldı fakat 3 bin İMD memuru alımı ilanı kamuoyuna duyurulmadı. Peki alımlar iptal mi oldu? İŞKUR'dan ve Maliye Bakanlığından bu alımlar için her hangi bir duyuru yapılmamış olup önümüzdeki süreçte alımların yapılabileceği tahmin ediliyor. Bilindiği üzere kamu atamalarında sarkıklık yaşansa da alımlar yapılmaya devam edebiliyor.

DİĞER ATAMALARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İŞSİZ İMD
İŞSİZ İMD - 3 yıl Önce

önümüzdeki süreç diye diye tam beş yıl geçti işkur hariç diğer bütün kurumlar çatır çatır memur aldı işsize yön gösterecek olanlar o kadroların arkasından bakakaldık hem de istihdam seferberliğinde oldu bunlar, ya istihdam seferberliği ilan edilmeseydi esamemiz bile okunmazdı gerçi şuan okunuyor mu bizden haberdarlar mı o da belirsiz..

Kurum dışı (işsiz) iş ve meslek danışmanı
Kurum dışı (işsiz) iş ve meslek danışmanı - 3 yıl Önce

Haber için teşekkürler. Yıllardır atama için bir çok vaad söz duyduk lakin bir alım yok. Ihtiyaç var talep var alım yok çok ilginç. Oysa ne ümitlerimiz vardı

eknomist
eknomist - 3 yıl Önce

bildğim kadarıyla bütçeyle de alakası yok maliye işsizlik sigortası fonunun işsizlikle mücadele için kullanılmasına bunun da personel alım giderlerinde kullanımasına izin verir diye biliyorum yanılmıyorsam tabii

İşsiz iş ve meslek danışmanı
İşsiz iş ve meslek danışmanı - 3 yıl Önce

Uzun bir aradan sonra hatırlandığımıza sevindik, haber yapanlara ayrıca teşekkür ederiz. Sertifika geçerlilik süresi 5 yıl, fakat en son atamanın üzerinden 4 buçuk yıl geçti. Yıl başına kadar atamaya başlanır ise iyi olur.

Issiz İŞ VE MESLEK DANISMANI
Issiz İŞ VE MESLEK DANISMANI - 3 yıl Önce

Onümüzdeki süreç diye diye tam beş yıl geçti işkur hariç diğer bütün kurumlar çatır çatır memur aldı işsize yön gösterecek olanlar o kadroların arkasından bakakaldık hem de istihdam seferberliğinde oldu bunlar, ya istihdam seferberliği ilan edilmeseydi esamemiz bile okunmazdı gerçi şuan okunuyor mu bizden haberdarlar mı o da belirsiz..

Imd Hulya
Imd Hulya - 3 yıl Önce

Tahmininizin dayanagini da aciklarmisiniz lütfen?

hidayet
hidayet - 3 yıl Önce

Bu haber yapılalıdan beri araştırıyorum yaşım 47 bu belgeyi alsam yeniletmek için mesala 2 veya üç defa yenilettim diyelim 60-65 yaşımda sunum mu yapacağım lütfen alanlardan bi kişi beni bu konuda aydınlatabilir mi bana biraz saçma geldi sanki üniversiteye kaynak akışında süreklilik sağlamak için yapılmış gibi oluyor bu düpedüz

imd
imd - 3 yıl Önce

belgeyi alalı 4,5 sene oldu belgenin geçerlilik süresi dolmak üzere.2014 kpss puanımız yandi 2016 kpss puanımız yanmak üzere 2018 kpss ye girmeden alım yapılmasını istiyoruz