İşe Girebilmek İçin Torpil Bulmak Zorunda Mıyız? Bakan Açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bundan önceki dönemlerde kamu personeli alımlarında haksızlık ayrımcılık olduğunu fakat artık yapılan kamu personeli alımlarında başarılı olan kişilerin seçildiğini belirtti. Bakan hani söylemlerde bulundu? Hangi konulara ağırlık verdi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İşe Girebilmek İçin Torpil Bulmak Zorunda Mıyız? Bakan Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programının canlı yayın konuğu olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bir çok konuya değindi. Eskiden başörtüsü taktığı için kızlarımızın üniversitelere alınmadığını sınıflardan zorla dışarı çıkartıldığını günümüze bakacak olursak böyle bir sorunun kalmadığını ifade etti. Peki kamu personeli olmak için bir tanıdığa ihtiyaç var mı?

İŞE GİREBİLMEK İÇİN TORPİL BULMAK ZORUNLU MU?

Eğitim sisteminde olan sürekli değişime de değinen Bakan Albayrak her öğrencinin bir yere girmek istediğini bunun seçiminin yapılmasınında ancak sınavla mümkün olabileceğini ve bu sınav sisteminin uzun yıllar aynı şekilde kalmaması gerektiğini sürekli kendisini güncellemesi gerektiğini ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak eskiden kamu personeli alımlarında torpil kullanıldığını fakat artık başarıyı kriter alıp başarılı olanların işe alındığını belirtti. İnsanların görüşüne göre ayrım yapmadıklarını her görüşten insanın başarı kriterlerini sağladıktan sonra kamu da işe girebileceğini başarı kriterinin ise Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep çilingir
Recep çilingir - 5 yıl Önce

Torpil yok ankarada bir adet ensesi kalın

Zehra
Zehra - 5 yıl Önce

Vallaha hiç de öyle birşey olmuyor boşuna açıklama yapmayın torpili olab herkes hemen bir yerlere giriyor bakiim torpilimiz yok giremiyoruz ne tesadüf defalarca bimere cimere yazdim iş istedim ama yardım etmediniz oy zamanı gorusuruz ....

Hdh
Hdh - 5 yıl Önce

Yalaaaannnnnn heryerde hatta özel sektörde bile torpilin aladı var kime hikaye anlatıyorsunuz ya yeter

remzi uzun
remzi uzun - 5 yıl Önce

başarı kriteri kpss ise mülakat ne ayak halktan haberleri yok yakinda millet ekmek istecek gidin pasta yiyin dicekler

Gonca Baykal
Gonca Baykal - 5 yıl Önce

Kriter KPSS değil malesef . Ne yapacak bakan sonuçta evet torpil lazim diyecek hali yok ama ülkenin durumu bu

TT
TT - 5 yıl Önce

Yalandan kim ölmüş. Ben görmedim gören varsa yazsın.

İşsiz
İşsiz - 5 yıl Önce

Buna ancak Kadir İnanır

Miras
Miras - 5 yıl Önce

İnanalimmi