İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Mezunları Kadro Bekliyor! Atama Talebi

Uzunca sürelerdir sosyal medya platformları üzerinden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları (İİBF) atama taleplerini gündeme getirmeye çalışıyor, seslerini duyurmak istiyorlar...

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Mezunları Kadro Bekliyor! Atama Talebi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunları sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyorlar

Uzunca sürelerdir kamuya yapılan memur personel alımlarında, İİBF fakültesi mezunlarına yeterli sayıda kadro verilmediği, İİBF mezunlarına kadro sayısının arttırılmasıyla alakalı talepler sosyal medya gündemine yansıyor. Adaylar, sitemiz isinolsa.com üzerinden de bizlere ulaşarak taleplerini gündeme taşımamızı, onların bu seslerini duyurmamızı istiyorlar. Mail, sosyal medya ve diğer iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere ulaşan İİBF mezunları, bu konuda uzunca sürelerdir yaşadıkları mağduriyeti gündeme getirmek istiyorlar. Her yıl çok sayıda mezun veren ve artık önüne geçilemeyecek derecede bir mezun sayısı bulunan bu fakültenin mezunlarının sayısının çok olması, ilanların yeterli sayılarda yayımlanmayışı, mağduriyetlerin sürmesine neden oluyor.

Bölüme kota uygulansın ya da alım sayısı çoğaltılsın

Kamuya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları için ibf alımı yapılıyor. Elbette yapılan bu alımlarda, bir bölüm mezun, kamuya giriş imnkanına sahip oluyor. Bu sayıların az olması ve mezun sayısının her geçen yıl ciddi derecede yükselmesi, mağduriyetin giderilmesi noktasında adeta set çekiyor. Çok ciddi sayılarda alımlar söz konusu olmadığı takdirde bu fakültenin mezunlarını kamuda istihdam sorunu çözülemeyecek gibi görünüyor. Adaylar artık bu fakülteye kota kısıtlaması uygulanmasını ve mezun sayısının azaltılmasını ya da mağduriyetleri giderecek alımların yapılmasını istemektedirler. Sitemiz üzerinden bizlere ulaşan adayların genel kanıları bu şekildedir. Bizler de isinolsa.com olarak onların bu taleplerin gündeme taşımaya çalışıyoruz.

İİBF mezunları ve ilan platformu grubumuza katılmak için tıklayınız.

iOS uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Android uygulamayı indirmek için tıklayınız.

İİBF alımlarını Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından başta İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunu adaylar için gerçekleştirilen KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınav sonuçları 29 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı. Aradan 6 aylık bir zaman dilimi geçmesine ve diğer tüm mezun gruplarına ihtiyaç duydukları unvan ve sayılarda kadro müjdeleri verilmesine rağmen İİBF mezunları için henüz emeklerinin karşılığını alabilecekleri ciddi bir ilan gelmedi.

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 3 yıl Önce

Bence iibf leri kapatsınlar 5 yıllığına alternatif bişeyler acsınlar nesil değişimi yapalım yakın ülkenin yarsını iibf li olacak !

Harun
Harun - 3 yıl Önce

Yetkililer ilan bekliyoruz lütfen duyun artık bizlerin sesini evde oturmaktan psikolojimiz bozuldu.

Can
Can - 3 yıl Önce

Duymazlar sesimizi