İki Devlet Kurumu 1533 Memur Personel Alıyor - Başvurular Bugün Son!

İki Devlet kurumu geçtiğimiz günlerde yaptıkları duyurularına göre bünyelerinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda toplamda bin 533 memur personel alıyor. İşte ayrıntılar..

İki Devlet Kurumu 1533 Memur Personel Alıyor - Başvurular Bugün Son!
Ekim ayında bir çok memur personel alım ilanı duyuru yapıldı. Bu yapılan duyurular içerisinde Sahil Güvenlik Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da vardı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 17 Ekim 2016 tarihli yaptığı duyurusunda 763 kişilik boş pozisyon ile memur personel alacağını duyurdu. Sahil Güvenlik Komutanlığı 13 Ekim 2016 tarihli duyurusunda ise 790 kişilik boş pozisyon ile Sözleşmeli Subayi Sözleşmeli Astsubay ve Uzman erbaş alacağını duyurusunu yapmıştı. Ancak bu iki devlet kurumununda başvuru süreleri bugün ( 31 Ekim 2016 ) dolacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar alt kısımdaki bilgileri inceleyebilirler. 

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI;

Sahil Güvenlik Komutanlığı duyurusunda 790 kişilik boş kadro ile 105 Sözleşmeli Astsubay, 50 Sözleşmeli Subay ve 635 Uzman Erbaş kadrolarına alım gerçekleştiecek. Başvuruda bulunacak adaylardan En az Lise Mezunu şartı aranacak olmup, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyacaktır. Ayrıca Sözleşmeli Astsubay kadrosundaki bir pozisyona bayan alımıda yapılcak.  Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanı için aranan şartlar şöyledir;
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar, 
 • Yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç verecek olan adaylar,
 • Sağlık Durumu açısından görevine engel olacak durumu olmayan adaylar,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
Başvurular ise, en geç bugün içerisinde sadece www.sgk.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır. Ayrıca buraya tıklayarak ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapmış olduğu duyurusunda farklı pozisyonlarda toplamda 763 kişi alacağını belrtmişti. Kadroya alınacak adaylar, 12 Aralık 2016 ve 01 Ocak 2017 tarihlerindeki sınav ile ve Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 KPSSP3 puan sırası ortalaması esas alınarak gerçekleşecektir. Kadrolar, 
 • 50 Muayene Memuru,
 • 300 Muhafaza Memuru,
 •  200 Memur ( Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri )
 • 20 Avukat,
 • 40 Memur ( Döner Sermaye ),
 • 50 Memur ( Merkez ),
 • 3 Programcı,
 • 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,
 • 50 Memur ( Ticaret İl Müdürlükleri ),
Şeklindedir.  Ayrıca adaylardan, ÖSYM tarafından 2016 yılında düzenlenmiş Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olan ve 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş olan genel şartları taşıyan olmak şartları aranır. Her kando için farklı nitelik bulunmaktadır. Ancak bu şartlara ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz. Başvuruda bulunacak adaylar en geç Bugün, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Buraya Tıklayrak ilan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim halil Çiçek
ibrahim halil Çiçek - 5 yıl Önce

Her yerde calisirim lise mezunuyum yas19 boy 1.81 iletişim 05458697150