İİBF Mezunları Kadro İstiyor! İİBF Memur Alımı İlanı Yayımlanacak Mı?

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF mezunu yüz binlerce adaylar hükümetten kadro istiyor. Peki İİBF mezunları için memur alımı ilanları yayımlanacak mı?

İİBF Mezunları Kadro İstiyor! İİBF Memur Alımı İlanı Yayımlanacak Mı?

Türkiye'nin her ilinde en az bir tane devlet üniversitesi bulunmakta olup bu sayı ilin nüfusuna göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak her sene on binlere öğrencinin girmiş olduğu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF için kadrolarda yığılmalar meydana gelmeye devam ediyor.

Öyle ki Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS lisans düzeyine giren öğrencilerin yüz binlercesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF mezunu ve öğrencisi olduğu söylenmektedir. İİBF mezunu adaylar devletten kadro istiyor. Peki İİBF mezunları için devlet memur alımı ilanı yayımlayacak mı?

İİBF KAMUDA KADRO İSTİYOR!

Şu anda ülkemizde yüz binlerce İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF mezunu aday bulunmaktadır. BU adayların büyük bir bölümü oldukça düşük maaşlara asgari ücret ile çalışmakta olup bir kısım adaylar da Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye hazırlanıp yüksek puanlar alarak atanmaya gayret etmektedir. Ancak henüz İİBF mezunları için yüklü miktarda memur alımı ilanı yayımlamadı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF mezunu çok sayıda aday 24 Haziran 2018 erken seçimden sonra kamu kurumlarının İİBF için memur alımı ilanı yayımlamasını talep etmektedir. Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak umut ediyoruz ki İİBF mezunlarının önünün açılması için çalışmalar yapılıyor ve kamuya atamalar gerçekleştirilir.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abc
Abc - 4 yıl Önce

Yani 2016 KPSS puanlarımız yakında geçerliliğini yitirecek puanım 80.76 ben ve benim gibi binlerce insan bir umut bekliyor 60lı puanlarla hemşireler atanırken bizler neden bekliyoruz sağlık personeline sözüm yok ben neden bu kadr adaletsiz bu atamlr

taşron mağdur
taşron mağdur - 4 yıl Önce

TAŞERONLARA KADRONUN GELECEĞİ UZUN SÜREDİR GÜNDEMDE OLDUĞU İÇİN BAZI TAŞERON İŞÇİLERİN İŞTEN ÇIKARTILARAK YERİNE KADRO ALMALARI İÇİN BAŞKALARININ İŞE ALINMASI SONUCU MAĞDUR OLAN YILLARCA EMEK VERMİŞ TAŞERON İŞÇİLERİN 04/12/2018 TARİHİNDE İŞTE OLMADIĞI İÇİN KARO ALAMADILAR. BU DURUMDA OLAN TAŞERON İŞÇİLERE KADROLARININ İADE EDİLMESİ HÜKUMETİMİZİN BİRİNCİ ÖNCELİĞİ OLMALIDIR. YOKSA ADALETTEN BAHSETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. HAKKIMIZI GERİ İSTİYORUZ..........

Muhasebeci
Muhasebeci - 4 yıl Önce

iibf mezunlarina kadro talep ediyoruz hakkimizi istiyoruz saglik meb binlerce kadro acilirken iibfyi merkezi atamada 100 200 kisilik kadrolada birakiyorlar ilaveten binlerce mezun var bu insanlar görmezden gelinio iibfnin hakki kadro. insanları asgari ucretle calismaya mecbur birakiyolar el insaf diyorum