İçişleri Bakanlığı Sınav ile 100 Kaymakam Alacak

Devlet Personel Başkanlığının yapmış olduğu duyurusuna göre İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam alımı gerçekleştiriyor. Alımlar Hangi şartlarda ve ne zaman yapılacak? İşte detaylar..

İçişleri Bakanlığı Sınav ile 100 Kaymakam Alacak
İçişleri Bakanlığı 21 Ekim 2016 tarihli duyurusuna göre bünyesindeki eksik çalışan ihtiyacını karşılamak amaçlı 100 kişilik boş karosu ile Kaymakan alımı yapacak. Alımlar 02 kasım 2016 tarihi ile 10 kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. İçişleri Bakanlığı kaymakam adaylarını Mülki İdare Amirliği Hizmerleri sınıfında görevlendirecek. Ayrıca alımlar İçişleri Bakanlığı alacağı kaymakam adaylarını Giriş sınavı ile değerlendirecektir. Sınav 17 Aralı 2016 tarihinde saat 9:30 da Ankara'da yapılacaktır. Sizde İçişleri Bakanlığı Kaymakam ilanına başcuruda bulunmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız bilgileri inceleyebilirsiniz.

ARANAN ŞARTLAR:
  • Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak.
  • Askerlik ile ilgisi bulunmayan veya yapmış olan adaylar,
  • Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar, 
  • 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A daki şartları taşıyan adaylar,
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki A bendindeki şartları taşıyan adaylar,
BAŞVURULAR:

İçişleri bakanlığı Kaymakam alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 kasım 2016 tarihi ile 10 kasım 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, a herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.  Ayrıca ilanda verilen sınav bilgilerine ulaşmak için daha ayrtılı bilgi almak için Buraya Tıklayarak daha ayrıntılı bilgi alabilir ve ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE