İçişleri Bakanı Açıkladı! 25 Bin 500 Polis Alımı Daha Yapılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından polis alımı ilanı bekleyenlere müjdeli haber verildi ve yıl sonuna kadar 25 bin 500 polis alımının daha yapılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Açıkladı! 25 Bin 500 Polis Alımı Daha Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM ihtiyaçları doğrultusunda Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden polis alımı ilanları hazırlanarak kamuoyuna duyurulmaktadır. Yakın zaman içerisinde Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM için polis alımı ilanları beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdeli haber verildi.

Buna göre ilk olarak Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için 2 bin 500 lise mezunu polis alımı ilanı yayımlaması beklenirken yıl sonuna kadar kaç kişilik daha polis alımı yapılacağı vurgulandı. Peki sayısal verilerde detay nasıl açıklandı? Gelişmeleri açıklıyoruz.

25 BİN 500 POLİS DAHA ALINACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da şuanda 18 bin 426 evladımızın daha Emniyet Teşkilatına katıldığı ve yıl sonuna kadar 25 bin 500 polis alımının daha yapılacağı söylendi. Buna göre kesin olarak 15 bin 500 kişilik yıl sonuna kadar polis alımı yapılacak. Bu alımdan hariç 10 bin polis alımı daha olacak mı? Net olarak bilgi yok ancak geçmiş dönem öğrenciler ile birlikte 10 bin öğrenci olarak mı sayılıyor yoksa 10 bin polis alımı daha mı yapılacak net olarak bilgi yok. Fakat şurası kesin biliniyor ki 15 bin 500 polis alımı yapılacak buna ek olarak 10 bin kişilik polis alımı ilanı sene sonuna kadar daha yayımlanabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Sayın BAkaNImız Yaş Sınırını 35 Yapın Yetkılıler Size Seslenıyorum Haberı Yapın 35 Olması Icın Polıs Alım Yaşını

tunçyay
tunçyay - 3 yıl Önce

yaşı 35 yapın

Hülya
Hülya - 3 yıl Önce

Siz büyüklerimizden yaş konusunu gündeme almanızı istiyoruz sayın bakanım

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Şu Önlisans Kpss puanını 60 a çeksinler Allah billah aşkına ya :( Tek hayalim bu meslek. Özel sektörde çalışıyoruz, Kpss ye vakit ayıramıyoruz :( Nolur Önlisansı 60 yapın da faydalanalım daha sonra fiziki sınavda kimin geçip kimin kalacağı belli olsn

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Semih; lisans veya önlisans mezunuysan yaş zaten 30 kardeşim?

Buket
Buket - 3 yıl Önce

Şu onlisanlarin yasinida esnetin yaa lutfenn 32 falan yapin.1 yasla kaybediyorm.hep 89 lu istiyo 88 liyim

canan
canan - 3 yıl Önce

sayın bakanım önlisans kpss puanı 65 e düşürülsün lütfen benim gibi bi çok arkadaşlarım da başvuru yapabilsin

Semih
Semih - 3 yıl Önce

Şu yaşı 28 yapın beklerken kaybediyoruz


SIRADAKİ HABER