Hükümetten İşçiye Sadece 60 TL Zam!

Hükümetten İşçiye Sadece 60 TL Zam! İşci zamları hakkında son dakika haberlerini ve zam detaylarını sitemizden öğrenebilirsiniz.Sitemizi takip ediniz.

Hükümetten İşçiye Sadece 60 TL Zam!

Gündemde yer alan ve kamuda çalışan binlerce işçinin merakla beklediği, kamuda çalışan işçilere 2019 – 2020 dönemi arasında yapılması planlanan zam oranı ve tutarı için taraflar ikinci kez masaya oturdu. Toplu İşSözleşmeleri ile ilgili yapılan bu ikinci toplantı sonucunda ise Türk-İş Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan açıklama işçilere oldukça düşük bir zam teklifi sunulduğu ifade edildi. İşte o zam oranları ve tutarlar.

“Teklifin Kabul Edilecek Bir Yanı Yok”

İkinci kez masaya oturan hükümet yetkilileri ile sendika başkanlarının, Toplu İş Sözleşmesi çerçevesinden işçilere 2019-2020 dönemi için maaşlarında gerçekleşecek olan zam oranlarında yine anlaşamadığı ifade edildi

Hükümet tarafında işçilere 3.500’ün altında maaş alanlara 60 TL, ilk altı ay için %5 ve ikinci altı ay için de %4 oranında enflasyon farkı teklif edildiği açıklandı.

Türk-İş Başkanı Atalay tarafından açıklanan bu teklif sonrası teşekkür edip masadan kalktıklarını ifade ederken, ağustos ayına kadar istedikleri oranı imzalayacaklarını ya da greve gideceklerini de belirtti. Teklifin kabul edilecek bir yanı olmadığını da vurgulayan Atalay, yasaların emrettiğini uygulayacaklarını ifade etti.

Karayolları başta olmak üzere demiryolları, il özel idarelerinde çalışan işçiler ve diğer kamu kurumlarında çalışan 200 bin işçiyi ilgilendiren bu pazarlıkta tarafla bir anlaşma sağlayamadı.

Geçtiğimiz sene ise kamuda çalışan işçilere %3,5 zam ve ilk 6 ay %3,5 enflasyon sonrasında ise %5.67 enflasyon farkı ödenmiş toplamda %9.17 oranında zam gerçekleştirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 16:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE