Hafta Sonu Hizmet Veren Noterler ( 16-17 Kasım 2019 Nöbetçi Noterler )

Türkiye’de 6 Nisan tarihi itibari ile başlayan nöbetçi noterlik uygulamasında Hafta Sonu Hizmet Veren 16-17 Kasım 2019 nöbetçi noterler haberimizde.

Hafta Sonu Hizmet Veren Noterler ( 16-17 Kasım 2019 Nöbetçi Noterler )

Adalet Bakanı Gül tarafından Nisan ayı içerisinde yapılan açıklama ile birlikte Türkiye’de noter sisteminde yeni bir düzene geçileceği açıklandı. Tıpkı eczanelerde olduğu gibi vatandaşların ihtiyaç duyduğu anlarda ve tatil dönemlerinde noter hizmeti alabilmesi adına başlatılan nöbetçi noter uygulaması ile birlikte her hafta ve tatil dönemlerinde nöbetçi olan noterler açıklanmaya başladı.

Hizmete Erişim Kolaylaştırılıyor

Özellikle mesai saatleri içerisinde notere gidemeyen vatandaşların işlemlerini aksatmaması ve hizmete erişmesini kolaylaştırmak için yapılan bu hamle ile birlikte büyük bir kolaylık sağlanmış oldu.  6 Nisan tarihi itibari ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen bu çalışmalar için özel bir portal üzerinden de hizmet veriliyor. Nöbetçi Noter sorgulama adına açılan bu web sayfası sayesinde kişiler ihtiyaç duyduğu bölgede noter bilgisi alabiliyor.  Açıklamalarında Türkiye’deki bu alandaki ihtiyacı da belirten Bakan Gül, işçi ve memur olarak yaklaşık 25 milyon çalışanın noter hizmeti alabilmek adına izin alması gerektiğini söyledi. Nöbetçi noter sistemi ise bu tip gereksinimleri ortadan kaldıracak.

Noter hizmetlerinden yararlanacak kişilerin dikkat etmesi gerek önemli detay, nöbetçi noterliklerin Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10:00 - 16:00 aralığında hizmet vereceğidir.​

Hafta Sonu Hizmet Veren Noterler ( 16-17 Kasım 2019 Nöbetçi Noterler ) Hangileri?

16 ve 17 Kasım tarihlerinde nöbetçi olarak hizmet verecek yurt genelindeki bazı noterler şöyle;

İl – İlçe

Noter Adı

Adres

Telefon

Nöbet Tarihi

Bursa - Osmangazi

COŞKUN TEZEN               

Ünlü CD. Sarı Sok. Maviköşe İş Merkezi Zemin Kat No:4b/4c

224 222 61 90

16.11.2019

İstanbul – Bakırköy

SERDA ÖZKAN FATİH

Mh. Kızılay sok. N:8/c

212 580 01 15

16.11.2019

Ankara - Çankaya

HATİCE DEMİR

Atatürk blv. Kocabeyoğlu psj. No.82/5 k.2  

312 425 98 46               

16.11.2019

Diğer il ve ilçelerdeki nöbetçi noter bilgilerini almak adına vatandaşların portal üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx adresinden ilgili sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE