Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı farklı pozisyonlarda kamu personeli alımı başvuruları bu gün itibari ile başladı. Peki hangi kadrolarda alım olacak? Son Başvurular ne zaman ? İşte Detaylar..

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 17 Ekim 2016 tariinde bir duyuru ile memur adaylarını sevindirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki çalışan memur ihtiyacı için farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 763 kişilik kadro ile alım gerçekleştiriyor. Yapılan duyuruya göre 763 kişilik kadrolar, Muayene Memuru,Muhafaza Memuru,Memur ( Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri ), Avukat, Memur ( Döner Sermaye ), Memur ( Merkez ), Programcı, Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,Memur ( Ticaret İl Müdürlükleri ) şeklindedir. Boş kadroların başvuruları bu gün itibari ile başlamış olup 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecektir. Ayrıca bu kadrolarda alımlar Türkiye genelindeki illere dağıtılacaktır. Alım hakkında detayları aşağıda sizlere hatırlatıyoruz. 

KADROLAR:
 • 50 Muayene Memuru,
 • 300 Muhafaza Memuru,
 •  200 Memur ( Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri )
 • 20 Avukat,
 • 40 Memur ( Döner Sermaye ),
 • 50 Memur ( Merkez ),
 • 3 Programcı,
 • 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,
 • 50 Memur ( Ticaret İl Müdürlükleri ),

 Olmak üzere toplamda 763 memur alınacak. Adayların hepsinde Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türü aranacaktır. Ayrıca alımlar türkiye genelinde farklı bölgelerde olacak olup her pozisyon için aranan farklı özel şartlar mevcuttur. Aranan bu özel şartlara ilanın tam metnindeki tablodan ulaşabilirsiniz. Adaylarda aranan genek ortak şartlar şöyledir;

GENEL ŞARTLAR:
 • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş olan genel şartları taşıyan adaylar,
 • ÖSYM tarafından 2016 yılında düzenlenmiş Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olan adaylar,

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 21 Ekim 2016 tarihi ile 31 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 11:24

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE