Görevine Dönen Memurlar FETÖ Havuzunda!

OHAL ile FETÖ'den ihraç edilen emniyet ve TSK mensupları mahkeme kararı ile görevine dönerlerse FETÖ Havuzu bir başka ismi ile sakıncalı havuzuna alınacak. Peki haberin detaylarında neler var? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Görevine Dönen Memurlar FETÖ Havuzunda!

Fetullahçı Terör Örgütü başta olmak üzere, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen örgütlerle ilişkisi olduğu gerekçesiyle, kamu görevinden, meslekten veya görevden çıkarılan ya da ilişiği kesilen Emniyet ve TSK mensubu personel mahkeme kararı ile görevlerine dönerlerse eski kadrosuna atanması uygun görülmeyenler, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyelerinde kurulan araştırma merkezlerinde çalıştırılacak. Bu kişilerin, araştırma merkezlerindeki kadrolara atanmaları, kararların bildirimini takip eden 30 gün içinde ilgili bakan onayıyla yapılacak.

Araştırma merkezinde göreve başlayanların mali ve sosyal hakları eski kurumları tarafından ödenecek. İhraç edildiği için geriye dönük tazminat hakkında bulunamayacak. Kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri komisyon kararından itibaren ortadan kalkmış sayılacak. Personelin mali ve sosyal haklarına ilişkin konularda ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye, uygulamayı yönlendirmeye ve gerekli düzenlemeleri yapmaya Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak. AK Parti kaynakları Göreve iade kararı verilmiş olsa bile, bu personelden halen kripto olmasından şüphelenilenler olabilir. Sonuçta bunlar silah kullanan insanlar. Devlet kendini tehlikeye atmaz. Bunların geri planda bir görevde tutulması gerekir ve doğrudur. İdarenin kafasında soru işaretleri varsa, güven unsuru oluşmamışsa, kritik görevlere getirilemezler açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER