Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3 Bin 500 Memur Alımı İlanı Bekleniyor!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu sene içerisinde 3 bin 500 memur alımı ilanını yayımlaması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve hangi pozisyonlara alınacak?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3 Bin 500 Memur Alımı İlanı Bekleniyor!

Ülkemizin son birkaç senesinde atamaları ile gündeme gelmekte olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bilindiği üzere geçtiğimiz 2017 senesinde farklı pozisyonlar için ortalama 3 bin 500 kişilik memur alımı gerçekleştirmişti ve adaylar 2018 yılı için ne kadarlık atama yapılacak sorusunun yanıtını verirken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından açıklama yapılmıştı.

Buna göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından kamuoyuna yapılan açıklama da 2017 yılında yapılan 3 bin 500 kişilik atama gibi bu sene de bu civarda bir atamanın yapılmasının ön görüldüğü duyurulmuş ve bu işin ziraat mühendisleri ile veteriner hekimleri olmadan yapılamayacağı söylenmişti. Yani alımların en çok ziraat mühendisi ve veteriner hekim kadroları için yapılması bekleniyor. Peki alım ilanı kamuoyuna ne zaman duyurulacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılı başlarında yapılan açıklamalar ile bu sene toplam 3 bin 500 kişilik bir memur alımının yapılacağının ön görüldüğü belirtilmişti. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre ilgili kurumdan konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi bu sebepten dolayı alımların ne zaman yapılacağı bilinmiyor.

Fakat büyük ihtimal ile alımların tek kademe de yapılması beklenmekte olup erken seçime kadar yeni bir açıklama gelmez ise bu sene düzenlenecek 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile atamaların yapılacağı düşünülmektedir. Yine resmi ilandan sonra detaylar belli olacak olup sizlerde detayları öğrenmek için lütfen sitemizi takipte kalınız.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 22:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dereceli Mühendis
Dereceli Mühendis - 4 yıl Önce

Sayın Fakıbaba; ben bir ziraat mühendisiyim. 2018 seçimden önce 3500 kişilik kadroyu almak için sizin de diğer bakanlıklar gibi elinizi çabuk tutup ilana çıkmanızı bekliyoruz. Ziraat mühendisleri atama istiyoruz.

Gidamuhendisi
Gidamuhendisi - 4 yıl Önce

Alım 2016 puanı ile gerceklesecek

hatice
hatice - 4 yıl Önce

Gıda Teknolojisi alımı olmayacak mı o kadar zaman boşuna mı bekledik boşuna mı okuduk

İSYANNNN
İSYANNNN - 4 yıl Önce

Ben bir ziraat mühendisi olarak İşin Olsa'dan basında bize daha fazla yer vererek destek olmanızı istiyorum. bizim haberlerimizi gündemde sıcak tutarsanız eğer bakanlığın da dikkatini çekeriz. lütfen yardım edin bize. ziraat mühendisleri 2018 seçimden önce atama yapılmasını istiyor.

İlkay
İlkay - 4 yıl Önce

Gastronomi mezunlarina da yer var mi acep?

hatice
hatice - 4 yıl Önce

Gıda Teknolojisi alımı neden hala olmuyor bizler boşuna mı okuduk boşuna mı bekledik bunca zaman seçimlerden sonra olursa bizler işe giremicez seçimlerden önce yapılmalı 2016 kpss puanıyla alım olmalı gıda teknikeri alımıda yapılsın ziraat ve veteriner kadar gıda teknikeri de ön görülmeli

luna
luna - 4 yıl Önce

halihazırda onbinlerce gıda mühendisi işsizken, özel sektörde bile gittiğimiz görüşmelerde "komşumun tanıdığı varmış büyük ihtimalle o kizcagizi alicam" konuşmalarına maruz kalırken -ki küçük çaplı bi işletmedir bu görüşmeye gittiğim, büyük olanlar için bilirsiniz referans isterler- bu devlet aslında benim senin onun hepimizinken nasıl oluyor da ben bu devletin kurumlarında iş bulamıyorum? yaşımız 30 a yaklaşırken doktor öğretmen arkadaşlarımız mezun olup hemen yerleştirilirken gıda mühendisi alimi neden olmuyor? bize nedenini açıklayın bari. çünkü geri ödemeli alarak okuduğumuz bu bölümler kapatılsın madem. arkamızdan gelen nesle yazık. gthb de gıda mühendisi açığı 5000 leri geçmişken nasıl oluyor da atamamız yapılmıyor. secim öncesi en az 1500 gıda mühendisi kadrosu istiyoruz sayın bakanım.

hatice
hatice - 4 yıl Önce

seçimden önce alımlar olsun lütfen gıda teknikeri alınsın