Gardiyan İnfaz Koruma Memuru İKM Olma Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan infaz koruma memuru İKM nasıl olunur, kimler gardiyan olabilir, gardiyan olma şartları nedir?

Gardiyan İnfaz Koruma Memuru İKM Olma Şartları Nelerdir?

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesindeki cezaevlerinde binlerce gardiyan yani infaz koruma memuru İKM personelleri görev yapmaktadır. Gardiyan personelleri mahkumlar ile ilgilenmekte, cezeevlerinin düzeninden sorumludur.

Türkiye geneli cezaevi sayısı yetersiz olduğu düşünüldüğünden dolayı yeni cezaevleri yapılmakta ve gardiyan infaz koruma memuru İKM sayısı da artırılmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda her sene Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE binlerce kişilik gardiyan infaz koruma memuru İKM alımı gerçekleştirmektedir. Peki gardiyan nasıl olunur? Gardiyan olma şartları nelerdir?

GARDİYAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan olmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve baraj puanını almış olmak (genellikle 70 ile üzeri belirlenir), 30 yaşını bitirmemiş olmak, erkeklerde 170 cm ve kadınlarda 160 cm'den kısa olmamak, boy kilo yeterli olmak, sağlığı çalışmaya uygun olmak şartları aranmakta olup Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan infaz koruma memuru İKM pozisyonunda istihdam etmek isteyen adayların bu şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

GARDİYAN MAAŞLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 06:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 yıl Önce

Şu gardiyan kelimesini kullanmayı bırakıpta infaz ve koruma memuru deseniz ne güzel olur

Bayram
Bayram - 4 yıl Önce

Gardiyan olmak istiyoruz ama yaş sınırı 30 kpss 'ye hazırlanıyoruz zaten yaşım 30 birde 2 yılda bir oluyo bize hiç fırsat vermiyorlar zaten 20 yaşında qöreve başlıyan memur 50 yaşında emekli olmuyorki ne saçma bir sistemleri var yaş sınırlaması qetirmesinler kaldırsınlar bizlerde madur olmayalım

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Gardiyan yazıp durmasanız iyi olur infaz koruma memuru olarak başlık atabilirmisiniz

Mahkum yakını
Mahkum yakını - 4 yıl Önce

Yeni cezaevleri yapacağınıza cezaevindeki suçu hafif olan mahkumları serbest birakinda kalabalık yapmasınlar iste

Zeki
Zeki - 4 yıl Önce

Gardiyan ismi degiseli yıllar oldu IKM yani İnfaz ve Koruma Memuru bir de basın olacaksınız

Beko baba
Beko baba - 4 yıl Önce

Gardiyan infaz koruma memuru ne demek ya..dogru duzgun haber yapsaniza..gardiyan ikm oda yeni birseymi...

Ayşenur
Ayşenur - 4 yıl Önce

Uzmanlıktan istifa edenlere hak tanınıyor mu?

Abdurrahman alaca
Abdurrahman alaca - 4 yıl Önce

O nasıl başlık öyle. 30 küsur yıl önce unvanimiz infaz ve koruma memuru olarak degisti.