FETÖ'den İhraç Edilen Memurlar Hakkında Yeni Düzenleme

FETÖ'cü olduğu gerekçesi ile ihraç edilen memurlar hakkında yeni düzenleme yapılıyor. İşte tüm detaylar.

FETÖ'den İhraç Edilen Memurlar Hakkında Yeni Düzenleme
15 Temmuz 2016'da yapılan askeri darbe girişiminin engellenmesi ile olağanüstü hal ilan edildi ve bu ilanın ardından memurların büyük çoğunluğu görevden uzaklaştırıldı. Aynı zamanda Bakanlıklarda çalışan memurların hakkında da araştırmalar yapılırken pek çok kişi görevden uzaklaştırıldı. Konu hakkında yapılan görüşmeler devam ederken yine görevden uzaklaştırılanların büyük çoğunluğu meslekten ihraç edildi. Başbakan Binali Yıldırım müjdeli bir haber vererek FETÖ'cü olmadığı halde meslekten ihraç edilenlerin tespit edilip tekrar meslek hayatlarına devam edeceklerini duyurdu.

3 Aşamalı Plan

Buna göre hükmet 3 aşamalı plan üzerinde duruyor ve bu üç aşamalı planda FETÖ'cüler ile FETÖ'cü olmayanlar ayırt edilecek. FETÖ ile bağlantısı olan veya sempatizanlık duyanların tamamı ihraç edilecek olup tekrar meslek hayatlarına dönemeyecek. Fakat FETÖ ile bağlantısı bulunmayıp tesadüfen adı geçen ya da ilgili olmadığı halde ihraç edilen veya görevden uzaklaştırılan personeller en kısa süre içerisinde mesleklerine devam edecek.
Şu anda FETÖ'cülere yönelik yapılan operasyonlar devam etmekte olup bu operasyonların sona ermesi ve  araştırmaların detaylı olarak başlaması ile kısa süre içerisinde FETÖ'cü olmayan memurların mağduriyetlerinin giderilip tekrar meslek hayatlarına geri dönmeleri bekleniyor. Sendikalarda bu konu hakkında çalışmaların yapılmasını isterken önümüzde ki haftalarda bu konu hakkında tekrar açıklamaların yapılması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yargisiz infaz demokratik ulkede olmaz...
Yargisiz infaz demokratik ulkede olmaz... - 5 yıl Önce

Dunyanin herhangi bir çagdasş ulkesinde Yargilanmayan ifadesi alinmayan kendisine neyle suclandigi e deliller somut olarak belirtilmeyen ve savunmasi alinmayan bir insanin masum yada suclu olduguna nasil ve neye gore karar verilir ki anayasal haklarin kullanilmadigi bir ulkede adaletten ve kalkinmadan bahsedilebilir mi...seçmece karpuz suclular secmece karpuz sucsuzlar ...bunlar bir yana secmece hakimler seçmece savcilar secmece yargiclar ile adalet mi zulum mu yapilabilir...zulum yapilabileceginin ornekleri tarihte acikca vardir...ancak adalete bu yontemlerle ulaşilamayacaği da açiktir...dunyanin hangi çagdaş ve demokratik hukuk ulkesinde hala boyle bir ilkel uygulama var ki ???

BARIŞ KINAY
BARIŞ KINAY - 5 yıl Önce

LİSE MEZUNUYUM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VE GRAFİKERLİK SERTİFİKAM MEVCUTTUR TÜRKİYENİN HER NOKTASINDA UYGUN GÖRÜLÜCEK KADRODA GÖREV YAPMAYA HAZIRIM.05377843703