FETÖ'cüler Yerine Yüz Binlerce Memur Alınacaktı? Alımlar Ne Oldu?

Kamudan ihraç edilen FETÖ'cü memurların yerine atılan memur sayısı kadar memur alımı yapılacaktı. Peki alımlara ne oldu?

FETÖ'cüler Yerine Yüz Binlerce Memur Alınacaktı? Alımlar Ne Oldu?
15 Temmuz hain darbe girişimi ile on binlerce memur personeli görevinden uzaklaştırıldı ve ihraç edildi. Soruşturmaların devam etmesi Kanun Hükmünde Kararnamelerin yayımlanması ile yine binlere memurun görevine son verildi veya ihraç edildi.

Memurların görevine son verme işlemleri devam ederken Kamudan ihraç edilen FETÖ'cüler yerine memur alımı yapılacağı belirtiliyordu. Bu açıklamaların ardından 2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına 6 milyon aday girdi. Peki memur alımları ne oldu? Alımlar yapılacak Mı?

6 Milyon KPSS Mağduru!

Kamudan ihraç edilen FETÖ'cülerin yerine memur alımları yapılacağı açıklamaların yapılaması ile lisans, önlisans ve lise mezunu düzeyinde toplam 6 milyon aday Kamu Personeli Seçme Sınavına girdi. Bu sınavdan alınan sonuçlar ile adaylar atanmayı bekledi ancak merkezi memur atamasında bile 2 bin 51 memur atandı.

Ne Oldu Alımlara?

Kamuda ihraç edilen FETÖ'cülerin yerine memur alımları yapılacağı duyuruldu fakat daha sonra kamuda ki memur sayısının ciddi anlamda fazla olduğu gözlemlendi ve memur sayısında azalmaya gidilmesi uygun bulundu. Yine kamu kurumlarına memur alımları devam ediyor ve yıl sonuna kadar alımların yapılaması bekleniyor. Ancak FETÖ'cü ihraç edilen memurlar yerine sene içerisinde yüz binlerce memur alımı yapılması beklenmiyor. Adaylar elde etmiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile merkezi atamalara ve kamu kurumlarına müracaat ederek atanmayı bekleyebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
excalibur
excalibur - 3 yıl Önce

yemi attılar milleti uyuttular şimdi de memur azaltıcaklarmış bıraksınlar bu işleri kendi adamlarını yerleştirecekler işte görmeyenin akli sıkıntısı vardır