EYT Sistemi İçin Yeni Düzenleme! Gelişmeler Neler?

AK Parti MYK tarafından EYT için yeni bir öneri belirtildiği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğanın gündeme dair açıklamalarında EYT konusunun iletildiği ifade edildi. İşte detaylar.

EYT Sistemi İçin Yeni Düzenleme! Gelişmeler Neler?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar geçtiğimiz seçim sürecinden bu yana sorunların çözümü için seslerini duyurmaya çalışıyor. Her ne kadar son zamanlarda EYT ile ilgili olumsuz açıklamalar gelmiş de olsa EYT gündemden düşmüyor. Konu ile ilgili olarak Ak Parti MYK’sında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni bir sistem önerisi yapıldı. İlgili habere ilişkin detaylar ise şu şekilde.

Gündemde Farklı Konular Yer Aldı

MYK toplantısında İdlib’teki harekattan İstanbul sözleşmesine, İyi Parti istifalarından EYT önerisine kadar farklı alanlarda konular gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan İyi Parti’deki istifalar ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan “Filan partiden gelecek oya değil kendi işimize bakıyoruz. Ancak oradaki mevcut hareketlilik yarın istikametini bize çevirirse biz onu elbette ayrıca değerlendiririz. Kaldı ki biz doğru işler yaptıkça onlar gelmese bile tabanları bize gelir” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca İdlib’teki operasyon ve Rusya ile ilişkiler, İstanbul sözleşmesinin tekrar gözden geçirilmesi ve EYT ile ilgili olarak farklı günde başlıklarına değinildi.

EYT İçin Sistem Önerisi Yapıldı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için toplantıda yine bir sistem önerisi yapıldı. EYT’lilerin sıkıntılarını dile getiren milletvekilleri, iş bulmaları durumunda bile maaşlarının düşeceğinden farklı sorunları ele aldı. Bu konular da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. Ayrıca Erdoğan’a bu çerçevede bir sistem uygulaması da önerildi. İlgili sisteme ya da EYT sorununa ilişkin detayların ele alınması durumunda ise ilerleyen günlerde bir açıklama gelmesi mümkün olabilir.

YORUM EKLE