EYT için Sürpriz Açıklama Geldi!

EYT için sürpriz bir açıklama geldi .İyi parti Adana milletvekili Metanet Çulhaoğlu tarafından bir öneri geldi. Gelişmeler ve detaylar haberdedir.

EYT için Sürpriz Açıklama Geldi!

Ülkemizdeki binlerce EYT mağduru yetkili isimlerden gelecek olan açıklamalara kilitlenmişti. Geçtiğimiz yazdan itibaren EYT sıcak gündemini korurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geçtiğimiz günlerde gelen açıklama EYT mağdurlarını üzmüştü. Özellikle bu gelişme sonrasında mecliste konuşma yapan İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu tarafından bir öneri yapıldı. EYT mağdurlarını sevindiren önerinin detayları ise haberin devamında yer alıyor.

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu Açıkladı

Mecliste geçtiğimiz günlerde EYT için İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu tarafından bir öneri teklifi geldi. Çulhaoğlu gerçekleştirdiği konuşmasında:

"Biz bu iş çözülene kadar, EYT'liler haklarına kavuşana kadar mağdur kardeşlerimizin haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız. Verdiğimiz her sözün arkasındayız. Onların bu mağduriyeti çözülene kadar en azından sağlık konusunda mağdur olmamaları gerekli. Hükümetin EYT mağdurlarını şehir hastanelerinde ücretsiz olarak tedavi olmaları konusunda yardımcı olmalı” ifadelerinde bulundu.

Öneri Dikkate Alınır Mı?

Mecliste AKP ve MHP hariç diğer tüm partilen EYT için çözüm önerileri devam ediyor. Bu noktada en son öneri İYİ Parti milletvekili Çulhaoğlu tarafından geldi. Hükümet temsilcilerinin ise bu yapılan önerileri değerlendirip değerlendirmeyeceği merak konusu oldu. Ülkemizde binlerce EYT mağduru bulunmakta olup bu mağdur vatandaşlar, sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması için merakla bekliyor. İlgili öneri sonrasında hükümetin bu durumu nasıl değerlendirileceği ise ilerleyen günlerde açıklığa kavuşacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın - 2 yıl Önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz Müfettişlik sınavları açılmasını bekliyoruz Milli Eğitim Müdürlüğü sınavları açılmasını bekliyoruz Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir İlkokul 5 sene olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler dersleri ilkokul 2.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır Din Kültürü ve İngilizce dersleri 1.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır