En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM aracılığı ile en az lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak, tarih belli oldu mu?

En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde hizmetlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü polis açığı için her sene on binlerce kişilik polis alımları gerçekleştirmektedir. Alımlar POMEM, PMYO ve PAEM kapsamında yapılmaktadır. Buna göre alımlarda en çok rağbet gören sınıf Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfıdır.

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM aracılığı ile Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılmaktadır. Peki en az lise mezunu PÖH alımı yapılacak mı? En az lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak. Konu hakkında sizlere bilgi veriyoruz.

LİSE MEZUNU PÖH ALINACAK MI?

POMEM başvuruları en az ön lisans seviyesine çekildi bu sebepten dolayı Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarında özel bir durum çıkarılmazsa alımlara en az önlisans seviyesinde ki öğrenciler başvurabilecektir. Fakat başvuru sayısının artırılması için 19. dönem POMEM alımları gibi PÖH alımlarında lise mezunu adaylara izin verilebilir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Peki Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) alımları ne zaman yapılacak? Henüz PÖH tarihi hakkında bilgi bulunmuyor olsa da büyük ihtimal ile yeni dönem alımları 2018 yılınına kalacak. Şu anda POMEM'de doluluk oranı mevcut ve 21. dönem POMEM eğitimleri devam ederken yeni polis alımları gerçekleştirilebilir. PÖH alımı tarihi duyurulduğunda sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

Önlisans mezunu bayan alımı da yapın KPSS şartı 60 olsun

Hatice
Hatice - 5 yıl Önce

Yaş sınırı olmasın nolur gönülden isteyen herkes olabilsin seçerek isteyerek yapılan her iş başarıyla yapılır zaten bizde şans versinler

ÖMER
ÖMER - 5 yıl Önce

pöh alımı lise mezunu kpss askerlik şartı aranmadan olsun 1 yıldır bekliyoruz hergün haberleri takip ediyoruz bizleri mutlu edicek haberlerinizi bekliyoruz gazamız mubarek olsun hayırlısı

celal dikmen
celal dikmen - 5 yıl Önce

21.dönem sözlü mülatları ne zaman yapılacak 2 ay oldu

İbrahim Can dağ
İbrahim Can dağ - 5 yıl Önce

Bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz

Ecrin Dündar
Ecrin Dündar - 5 yıl Önce

Sadece önlisans olanlar mi başvuru yapacaklar

Aysegul
Aysegul - 5 yıl Önce

Yaş 27 artık olsun boyda 60 olsun biran önce olsun yaş sınırı bittim daha da hayalim gercklesmez

gamze
gamze - 5 yıl Önce

Yas siniri kac acaba belli oldumu