Emniyette 21 bin 16 kişinin atama ve yer değişikliği yapıldı!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son resmi açıklamada 21 bin 16 kişinin yer değişikliği ve atamasının yapıldığı belirtildi.

Emniyette 21 bin 16 kişinin atama ve yer değişikliği yapıldı!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son resmi açıklamada, binlerce memurun beklediği haber verildi. Korona virüs nedeniyle atama ve yer değişiklikleri ile ilgili işlemler askıya alınırken, yapılan son çalışma ile birlikte tüm işlemler tamamlandı. 21 bin 16 kişiyi yakından ilgilendiren bu düzenlemeler, 2020 yılı genel atama çalışmaları kapsamında ele alındı.

21 bin kişiye yeni görevlendirme

“Baş komiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Baş polis Memuru, Baş polis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam (21.016) personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi.” denilen resmi açıklamada bölgeler arasındaki değişimlere de yer verildi. Açıklamaya göre 1. ve 2. bölgeler arasında 20 bin 337 değişim yaşandı. 1. bölgeden 2. bölgeye 9 bin 870 personel, 2. bölgeden 1. bölgeye ise 10 bin 467 personel geçiş yapıldı. 2. bölgeler arasında ise 679 personelin ataması gerçekleştirildi. İpka taleplerinin de değerlendirildiği 2020 atama çalışmasında, 43 bin 780 personelin ipka talepleri kabul edilerek işleme konuldu.

Yeni görevlendirmeler ne zaman geçerli olacak?

Mevcut atamaların resmiyette kesinlik kazanmış olmasına rağmen geçerli olmayacağı açıklandı. Buna göre pandemi süreci sona erene kadar ya da ikinci bir emre kadar ataması yapılan tüm memurlar mevcut görev yerlerinde çalışmalarına devam edecek.

YORUM EKLE