Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Tarihlerini Yine Erteledi!

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin özel harekat polisi alım tarihlerini tekrar erteledi. 17 Ekime Ertelenen başvurular tekrarda yapılan bir duyuruya göre ertelendi. İşte Detaylar..

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Tarihlerini Yine Erteledi!
Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı duyuruya göre adayları üzecek haber verdi. Polis Akademisinin son dakika itibari ile yaptığı duyuruya göre 10 bin Özel harekat Polisi alımı başvuruları yine ertelendi. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre teknik sebeplerden dolayı 17 Ekim 2016 tarihine ertelenene başvurular bu sefer tekrar teknik sebeplerden dolayı belirsiz bir tarihe ertelendi. Adaylar bu durumu çok üzülecek. 

Polis akademisinin yaptığı başvuru tarihleri ertelendi duyurusunu pekte yeterli bulmuyoruz. Çünkü adayların bir çoğunun özellikle beklediği askerlik sorunu ve yaş sorunu gibi kısıtlamarın değerlendirilmesi beklenirken yapılan açıklamada bu konuda herhangi bir bilgi verilmemiş.


Polis akademisindeki bu teknik sorunun kaynağı nedir ve süre bu sefer neden belirtilmedi. Adaylar es kısa zamanda açıklama beklemektedir. 19. Dönem POMEM başvuruları kamsamında şartlar arasında 36 ay askerlik şartı bulunuyor. En son yapılan duyuruda askerliğini yapmış olan adaylar alınacaktır şartı adayların yüzü güldürmüştü.  Fakat bilindiği üzere Olağan üstü (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Emniyet Teşkilatı Kanunu'nun ek 24. Maddesine özel harekat branşında alınacak polisler için askerlik süresinden 36 ay geçmemiş şartı eklenmişti. Bu durum da adayları oldukça zorlayan bir kriter olduğundan birçok kişi daha başvuramadan elenmek durumundular. Ayrıca lisans mezunları içinde yaş şartı esnetilmesi beklenmedtedir. Umarızki gelecek en kısa süredeki açıklamada 36 ay askerlik şartı ve yaş şartı değişikliği olur. Oluşan teknik sorunlar adayları sevidirir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 5 yıl Önce

Yaş 30 olsun

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

yas 30 olur insAllah

admin
admin - 5 yıl Önce

Barı yaş sınırı 30 olsun beee ne olcak sanki

Ebru
Ebru - 5 yıl Önce

İnsanlarla dalga geciyomus gibi her hafta erteleniyo nasil bi sistemse ortaya bi laf atiliyo ama nedense gerisi gelmiyo

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Artık yeter bu kadar beklemek yemin ederim olecegim sabirsizliktan yaş sınırı insAllah 30 olur o kadar beklemeye

Yunus buldu
Yunus buldu - 5 yıl Önce

Sabrın sonu selametir hayırlısı

Abdullah Ekinci
Abdullah Ekinci - 5 yıl Önce

Yeter artik bu kadar beklemek olecegim sabirsizlikka insAllah yas 30 a cikartilir

Serhat
Serhat - 5 yıl Önce

Teşekkürler güzel açıklamısınız. gelişmeleri bekliyoruz.