Emekliliği Olmayanlara 601 TL Maaş!

Emekli olamayan kişilere yönelik devlet tarafından maaş verilecek. İşte yeni getirilen sistem ile birlikte bağlanacak maaş ile ilgili detaylar.

Emekliliği Olmayanlara 601 TL Maaş!

Hükümet tarafından emekli olmaya hak kazanmış ve aynı zamanda çalışma imkanı bulunmayan kişilere, devlet maaşı bağlanacağı belirtildi. Yapılan bu açıklamalar geliyor birlikte zor durumda olan vatandaşların geçimini idare ettirebilmesi adına önemli bir yardımın sağlanacağı öğrenilirken konu ile ilgili bazı detaylar şimdiden netlik kazandı.

Yeni Sistem Nasıl Olacak?

Açıklamalara göre 601.57 liralık bir aylık ücretin ödeneceği bu vatandaşlar, her ay bu yardımı alma imkanı elde edecek. Türkiye'de özellikle dezavantajlı kesimlere yönelik yapılan düzenlemelerde ciddi bir destek sağlanırken, emekliliği bulunmayan ve geliri olmayan vatandaşlara yönelik sağlanacak maaş imkanı vatandaşların zor durumdan kurtulmasına katkı sağlayacak.

65 Yaş Aylığına Düzenleme

Halk arasında 65 yaş aylığı olarak da bilinen bu ödemelerde, özellikle düzenleme öncesinde başvuru yapmak ve 65 yaş aylığı almak zor olurken yapılacak yeni eklemeler ve düzenlemeler ile birlikte Türkiye'de daha geniş bir kesimin bu hizmetten yararlanması sağlanacak. 2020 Ocak ayı itibarıyla bu rakamlara ve aylıklara yapılacak eklemeler sayesinde destekler çok daha artacak. Yapılacak düzenlemeler sonrasında daha fazla kişinin bu imkandan yararlanması söz konusu olduğu gibi önceden 3 ayda bir olarak yapılan ödemeler artık aylık olarak yapılmaya başlanacak.

Başvurular SGK Müdürlüklerinden Yapılacak

Yapılan resmi açıklamalara göre ilgili imkandan yararlanmak isteyen vatandaşların bölgelerindeki Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine giderek müracaatta bulunması gerekiyor. Yapılacak bu başvurular sonrasında şartlara uyan vatandaşlara, herhangi bir kriter ya da şart sunulmadan maaş desteği verilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil bezcioğlu
Kamil bezcioğlu - 2 yıl Önce

Ssk lı emekli oluyor binlira alıyor adam hiç çalışmıyor altıyüzelli alıyor adaletmi bu

Hüseyin
Hüseyin @Kamil bezcioğlu - 2 yıl Önce

Kardeşim siz 65 yaş yaşlılık aylığını eleştireceğinize Neden SSK. Emeklisi 1000 TL düşük maaş alıyor onu eleştirin. Yaşlılarımız In ekmek parasına ihtiyacı var ekmek parasına

İpek batu
İpek batu - 2 yıl Önce

Yıl dlslnda çocuğunu bakan annelereayllk veriliyo biz3. Tane doğurduk ömrümüz çürüdü. Özürlü karta sayıp olduk ama baslnlzda bakmakla yükümlü eşiniz var deyip ayllk bile vermediler ev hanlmlarln posasl clktl

Mehmet Ertaş
Mehmet Ertaş - 2 yıl Önce

Zaten yaşlılık aylığı var milletin kafasını neden karıştırıyorsunuz

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Kardeşim 65 yaş aylığı zaten aylık veriliyor. 650 TL bu hayat şartlarında yeterlimi.? Yaşlılarımıza en az 1000 TL VERİLMELİDİR. BUNU GÜNDEME GETİRİN.