Eli Kulağında İlanlar 2: Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 Bin Personel Alacak

​​​​​​​Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 bin personel alımı yapacak. Eli kulağında ilanların ikinci serisi ile devam ediyoruz.

Eli Kulağında İlanlar 2: Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 Bin Personel Alacak

İşin Olsa ekibi olarak sizler için özel olarak eli kulağında ilanlar serisini hazırladık. Bu seri ile ilanın gelmesine çok az bir süre kalmış olan içerikleri hazırlayarak sizleri ilanlar hakkında bilgilendiriyoruz. Eli kulağında ilanlar serimizin 2. haberinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan 2 bin kişilik personel alımına yönelik bilgi vereceğiz. Peki bu alımda detaylar nelerdir?

Bakan Ne Demişti?

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu en yakın süreli kamuoyuna "Üst düzey sporcular yetiştirmek için spor bilimi verilerinin etkin bir şekilde kullanılması gerekir. Artık elit sporcu gelişimini sadece şansa bırakamayız. Bu amaçla nitelikli antrenörler yetiştirmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda 2 bin antrenör alımı yapacağız, yazışmaları devam ediyor. Sözümüz söz." açıklamasını yaptı. Buna göre ilana yönelik Maliye Bakanlığı ile görüşmeler sürüyor..

Çalışmalara Ne Zaman Başlanmıştı?

Aralık ayında yapılan plan bütçe komisyonu Spor Bakanlığı için 2 bin personel alımı yapılacağını söylemişti. Yani Aralık ayından bu yana Maliye Bakanlığı ile çalışmaların sürdüğünü ön görmekteyiz.

İlan Ne Zaman Çıkar?

2021 yılında sene sonuna kadar alım yapılacak olan kadroların tüm dağılımı kabine toplantıları ile yapılmaktadır. Son kabine 1 Şubatta yapılmış fakat açıklamalarda atamalara yönelik bilgi verilmemişti. Atamalara ilişkin mutlaka görüşmenin yapıldığını ve sayıların netleşmeye yakın olduğunu tahmin ediyoruz. Buna göre önümüzdeki günlerde heran ilanın gelebileceği olasılığı bulunmaktadır. İlan geldiğinde haberdar olmak için aşağıdan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra Öztürk
Büşra Öztürk - 2 yıl Önce

2 bin spor bakanlığına alım.yapilacak yazmışsınız tarih ne zmaan başvuru ne zmaan acaba

Mahmut 47
Mahmut 47 - 1 yıl Önce

Yaş sınırı 45 olsun