EGM 36 Bin Polis Alacak! Mezuniyetlere ve Sınıflara Göre Polis Kadrosu Dağılımı Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2018 yılı sonuna kadar 36 bin polis alımı yapması hedefleniyor. Peki lise, önlisans, lisans mezuniyetlerine göre polis alımı dağılımı ve sınıflara göre normal polis ya da PÖH sınıfına göre kadro dağılımı nasıl olacak?

EGM 36 Bin Polis Alacak! Mezuniyetlere ve Sınıflara Göre Polis Kadrosu Dağılımı Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene POMEM, PMYO ve PAEM eğitim kurumları ile on binlerce polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre EGM'nin ilanları Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmakta olup başvurular da internet üzerinden alınmaktadır.

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak tarafından POMEM mezuniyet töreninde bugün önemli açıklamalar yapıldı. 14 sene içerisinde 49 bin polis öğrencisinin mezun edildiği ve 2018 yılı sonuna kadar bu sayının 85 bine çıkartılmasının hedeflendiği duyuruldu. Buna göre 2018 yılı sonuna kadar 36 bin polis alımının gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

POLİS ALIMI DETAYLARI

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak açıklamasında eğer 21. dönem POMEM'i duyuruya katmadıysa 2018 yılında 36 bin polis alımının yapılması bekleniyor fakat mezun olacak öğrencilere 21. dönem POMEM'de dahil edildiyse 2018 yılında 23 bin kişilik polis alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

MEZUNİYETLERE ve SINIFLARA GÖRE DAĞILIM

Lise mezunları içi ne kadarlık kadro ayrılacak net bir ifade yok fakat en fazla 2 bin ile 3 bin arasında lise mezunu polis alımının yapılması beklenmekte olup geriye kalanların tümü önlisans ve lisans mezunlarından yapılacaktır. 23 bin kişilik polis alınacağı düşünülürse 10 bin PÖH, 10 bin normal polis, 2 bin lise mezunu polis ve bin lisans mezunu komiser yardımcısı alımı yapılabilir. Ancak 36 bin kişilik polis alımı yapılırsa dağılımdaki sayılar artacaktır. Polis ilanı yayımlandığında ilk haberdar olmak için aşağıdan uygulamamızı indiriniz.

Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 3 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin lütfen meslek sahibi olmak geleceğimizi kurtarmak bastığımız toprağımızı hainlere bırakmamak için bir şeyler yapmak istiyoruz vatanım bayrağım için Allahın izniyle inşAllah hayırlısı ile

Büşra yıldız
Büşra yıldız - 3 yıl Önce

KPSS olacak mı yine yA

hakan metin
hakan metin - 3 yıl Önce

polislik yaşını 35 yaparsanız bizlerde faydalarınız 14 yıllık silahlı güvenlikgörevlisiyim tek hayalim polis olmaktir

Savaş
Savaş - 3 yıl Önce

YAş esnetilsin 35 olsun

vatan
vatan - 3 yıl Önce

Yaş sarti 35 olsun.standart memur yaşi

sinan
sinan - 3 yıl Önce

KPSS kalktıktan sonra her bir eğitim grubundan başvuru hakkı gerceklessin.Pöh ye de öyle oldu lütfen

Emrah öğretici
Emrah öğretici - 3 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin lütfen 32-35 yaş arası olsun

yaş maduru
yaş maduru - 3 yıl Önce

yaş sınırını kaldırın bizde polis olalım lisans mezunuyum ama yaşa takılıyorum yaşım 35 artık kaldırın sınırı zaten hakeden sınavda kazanır hem başvuru artar ve bütçeye parayla dolar taşar hem siz mutlu hemde sınavı kazananlar mutlu olur Saygılarımla.İnşAllah sesimi yetkili kişiler duyar.