EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir

Emniyet Genel Müdürlüğü 14 bin 500 kişilik bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımında aranacak şartlar nedir?

EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir

Emniyet Genel Müdürlüğüne bilindiği üzere aylar önce resmi gazete aracılığı ile duyurulan Kanun Hükmünde Kararnameler ile toplam 7 bin kişilik bekçi kadrosu ihdas edilmişti. Bu kadroların tanınmasından sonra hiçbir alım yapılmadı ve geçtiğimiz haftalarda Kanun Hükmünde Kararnamelerin bir yenisi daha resmi gazete aracılığı ile kamuoyuna duyurulara Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosunun daha ihdas edildiği belirtildi.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımı gerçekleştirmesi beklenmektedir. Peki EGM 14 bin 500 bekçi alımı ne zaman yapılacak, 14 bin 500 kişilik bekçi alımında EGM'nin hangi şartları araması beklenmektedir.

MUHTEMEL ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy - kilo orantılı olmak

Yukarıda muhtemel olarak bekçi alımında aranacak olan şartlar verilmiştir. Ancak eğitim seviyesinde değişiklik yapılabilir ve önlisans ile lisans mezunlarınında başvurmasına olanak tanınabilir. Peki şimdi en önemli sorunun cevabına gelelim. EGM 14 bin 500 kişilik bekçi alımının ne zaman yapacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve İçişleri Bakanlığımızdan 14 bin 500 kişilik bekçi alımına ilişkin halen tarih olarak bir açıklama yapılmadı. Fakat POMEM alımları gündemden düştükten sonra ya da POMEM alımları devam ederken bir yandan bekçi kadrosu içinde ilan çıkabilir.

TÜM ALIMLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdoğan Aydemir
Erdoğan Aydemir - 3 yıl Önce

Ben Lise mezunuyum yeni askerliğimi yaptım gerçekten bu işe çok ihtiyacım var. İstanbul kartaldayim 1989 doğumluyum. Lütfen bu bekçilik konusunda yardımcı olun. 05313829172

Erdoğan
Erdoğan - 3 yıl Önce

Ben Lise mezunuyum yeni askerliğimi yaptım gerçekten bu işe çok ihtiyacım var. İstanbul kartaldayim 1989 doğumluyum. Lütfen bu bekçilik konusunda yardımcı olun.

Sefa
Sefa - 3 yıl Önce

Ülkenin tek evladı önlisans ve lisans mezunu olanlarmi

Sefa bey
Sefa bey - 3 yıl Önce

Ülkenin tek evladı önlisans ve lisans mezunu olanlarımi soruyorum

Ismail
Ismail - 3 yıl Önce

Ilk önce ilkokul şu şimdi neden lise oldu

nesip çakıcı
nesip çakıcı - 3 yıl Önce

askerlik şartı varmı?

nesip
nesip - 3 yıl Önce

askerlik şartı varmı?

Osman
Osman - 3 yıl Önce

Geçen seferki şartlarda ortaokul mezunuydu bu yıl lise şartı aranıyor bence bu haksızlık lütfen bu konu hakkında esnek davranın saygılar