EGM 13 Bin Polis Alımı KPSS Şartı Esnetilsin Talebi (Lisans - Önlisans İstekleri)

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem POMEM'e 13 bin polis alımı yapılacak. Lisans ve önlisans mezunları KPSS şartı esnetilsin istiyor. Peki talepleri nelerdir.

EGM 13 Bin Polis Alımı KPSS Şartı Esnetilsin Talebi (Lisans - Önlisans İstekleri)

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından birkaç gün içerisinde 21. dönem POMEM'e 13 bin kişilik polis alımı için müracaatlar başlatılacak. Dün Polis Akademisi Başkanlığı resmi bir bildiri yayımladı ve aranacak şartlar ile başvuru tarihlerini duyurdu.

Polis Akademisi Başkanlığınca yeni yapılan duyuruda 13 bin polis alımında ne gibi şartların arandığı belirtildi. Buna göre KPSS şartının da aranacağı öğrenildi. Ancak adaylar KPSS şartı esnetilsin istiyor. Peki detaylar nedir?

ADAYLARIN İSTEKLERİ

  • Lisans Mezunları

Lisans mezunlarının büyük bir bölümü Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartının aranmamasını talep etmektedir. Buna göre adaylar KPSS'ye çalışmadıklarını ve düşük puan aldıklarını ifade etmektedir.

  • Önlisans Mezunları

Bunda önce ki dönemde önlisans mezunları POMEM aracılığı ile polis alımına başvuru yapamamaktaydı Bu sebepten dolayı çokça önlisans mezunu lise seviyesinde KPSS sınavına girdi ancak POMEM önlisans kapısı açılınca adaylar adeta şok oldu.

Buna göre Türkiye geneli binlerce önlisans mezunu lise KPSS'sine girdiğini ve bu sebepten dolayı önlisans mezunlarına sadece bu senelik tolerans gösterilerek lise KPSS puanı ile başvuru yapabilme hakkı verilsin istiyor. En kötü olarak Polis Akademisi Başkanlığı önlisans mezunu olup da lise KPSS'sine girenlerin KPSS'den 60 puan aranacaksa bu adaylarda 65 ya da 70 KPSS puan şartı arayabilir.

BAŞVURU TARİHLERİ İÇİN BURAYA BAKINIZ
ARANACAK ŞARTLARI ÖĞRENMEK İÇİN BURADAN BİLGİ ALINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alican AKYÜZ
Alican AKYÜZ - 3 yıl Önce

POMEM bir önceki alımlarda yeterli sayıya ulaşılamadı hatta yedek sıralama bile olmadı. Yaş ve puan konusunda polis olmak isteyen insanlar mağdur oluyor. Yetkililerin şapkasını önüne koyup Pomem lisans ve önlisans mezunu başvuruda Kpss ve yaş şartını bir kez daha tartışmaları ve mantıklı olarak esnetmelerini rica ediyorum.

İsmail
İsmail - 3 yıl Önce

Merhabalar vatan sevgisini kpss puanı ile mi ölçüyorlar bizde bu yola başımızı koymak istiyoruz kpss kaldırılsın

Omer
Omer - 3 yıl Önce

Önlisans kpss nie o kadar gereksiz yüksek yaptılar 60 olması idealdir

Hacer
Hacer - 3 yıl Önce

Lisans kpss 55 yapılsın lutfenn

Hatice
Hatice - 3 yıl Önce

Bu durumda lisans son sınıf olup da ön lisanstan da girenler var o zaman 60 yapılsın ön lisans puanı da veya lisans gibi görülüp alınsın. Mesela ben 66 aldım 2017 ilk dönem mevzun oldum lisanstan önlisans girmiş bulundum bakın önlisanstan kpss puanım yetmiyo ne olacak şimdi

Z
Z - 3 yıl Önce

Kpss puanları esnetilmeli tüm kapılar kapanıyor ya ne talihsiz bir nesil olduk

ali
ali - 3 yıl Önce

aylarca bu ilanın yayınlanmasını bekledim ılan en sonunda yayınlandı fakat bizler basvuru yapamıyoruz cunku kpss 70 altı sayın yetkililer lütfen sesimizi duyun mağdur durumdayız barajı 60 yapın

Aras
Aras - 3 yıl Önce

Tabi ya kpss ye girmemiş önlisans kpss yerine kendince akıllılık edip lise kpss ye girmiş sonrada talep yada istekte bulunuyor saçmalamasınlar şartlar gayet güzel ve yerinde kpss şartı olduğu halde 2000 kişilik kadroya kim bilir kac katı başvuru gelecek bide kpss kaldırsınlar sonra tüm ülke başvursun