EGM 13 Bin Polis Alımı Kaldırılsın veya Esnetilsin Talebi Sürüyor!

21. dönem POMEM 13 bin kişilik polis alımında lisans ve önlisans mezunu adaylar KPSS puanı kaldırılsın ya da esnetilsin talebi ediyor.

EGM 13 Bin Polis Alımı Kaldırılsın veya Esnetilsin Talebi Sürüyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'de eğitilmek üzere 13 bin kişilik polis alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre adaylar halen müracaatlarını gerçekleştirebilmektedir.

Sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen ve İşin Olsa ekibine ulaşan çok sayıda lisans ile önlisans mezunu KPSS puanları hakkında taleplerini iletmeye devam ediyor. Peki bu adaylar ne istiyor puanların kaça kadar düşürülmesini talep ediyor.

ŞARTLAR ESNETİLSİN TALEBİ

Lisans Mezunu

Lisans mezunu adayların POMEM'e müracaat edebilmesi için kendi düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den en az 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Fakat pek çok aday KPSS'ye çalışmadığını ve puanların 50'ye düşürülmesi ya da kaldırılmasını talep etmektedir.

Önlisans Mezunu

Önlisans mezunu adaylarda ise durum çok farklıdır. Buna göre bazı adaylar bir sefere mahsus olmak üzere ortaöğretim KPSS'sinin de geçerli olmasını istiyor. Çünkü pek çok adaylar önlisans POMEM'e başvuramadığı için lise düzeyinden KPSS'ye girdi fakat önlisansa POMEM kapısı açılınca bu adayların mağduriyeti ortaya çıktı. Yine normal önlisans mezunları da KPSS 70 aranmakta olan puanın 60 puana düşürülmesini talep etmektedir. Başvuru kılavuzunu aşağıdaki link aracılığı ile görebilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZUNU BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 10:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

aylardır beklediğim ilan yayımlandı ama basvuramıyorum kpss puanım yuzunden lütfen sesimizi duyun ve barajı 60 yapın cok magdur durumdayız

merve
merve - 2 yıl Önce

bence de kpss şartı kaldırılsın

Harun
Harun - 2 yıl Önce

Lisans mezunlarına 60 puan istiyorlar... Önlisans mezunlarına ise 70 puan istiyorlar... bence bu adalet değil arkadaşlar bu puan türü her iki taraf için aynı olması lazım... yani 60 a indirmeleri gerekiyor...

Harun
Harun - 2 yıl Önce

Lisans mezunlarına 60 puan istiyorlar... Önlisans mezunlarına ise 70 puan istiyorlar... bence bu adalet değil arkadaşlar bu puan türü her iki taraf için aynı olması lazım... yani 60 a indirmeleri gerekiyor...

Aras
Aras - 2 yıl Önce

oldu o zaman sokaktan geçen herkes başvursun biz boşunamı o sınavlara hazırlanıp girip puan aldık saçmalamaya gerek yok

Onur
Onur @Aras - 2 yıl Önce

Bu millet çıldırmış olmalı,acaba hükumet gerçekten bunları dikkate alıyor mudur?Bi kendinize gelin yahu!Zavallı puanınızla memur mu olmak istiyorsunuz?Polis olan birisi belli bir kültür düzeyinde olmalı.Şu yaptığınız hareketi yakınlarınıza anlatın bakalım,onlar da kahkalarla size bir gülsün,o puancıklarınızla memur olamayacağınızı anlatsınlar size.Onu bunu bilmem Önlisans ya da lisans taban puan en aşağı 70 olmalı.

ismail
ismail @Aras - 2 yıl Önce

aras kendinemi güvenmiyorsunda kpss kalsın diyorsun

Asker
Asker - 2 yıl Önce

Askerdekiler neden basvuramiyor

Anne
Anne - 2 yıl Önce

Suçumuz çocuklarımızı askere göndermek mı
Askerlik hizmetini yapmakta olanlarda pomeme basvurabilsin

Damla
Damla - 2 yıl Önce

Kpss puanı düşürülmeli, biz çalışıp emek veriyoruz diyenler içinde onların sadece POMEM'i düşünerek kpssye çalışmadığını belirtmek isterim.

Onur
Onur @Damla - 2 yıl Önce

Yarabbi bu millete akıl fikir ver...Oldu beyler bayanlar elalem 80 lerle 90 larla atanamasın sizi 50-60 puana torpillicenek alsınlar....Pes doğrusu,ne hallere düştünüz yahu!