DPB'den güncel atama duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesinde yayınlanan duyuru kapsamında maden kazaları nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarının atamalarına ilişkin bilgiler verildi. DPB tarafından yapılan duyuru kapsamında atamalar işçi statüsüyle gerçekleştirildi.

DPB'den güncel atama duyurusu

DPB, geçtiğimiz yıllarda yaşanan maden kazaları nedeniyle hayatını kaybeden personellerin yakınlarına ilişkin bir atama gerçekleştirdi. Yapılan bu atamayı resmi sitesinde şu şekilde belgelendiren DPB:

"5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 4 hak sahibi için 6 Mayıs 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

ATAMA SORGU EKRANI OLUŞTURULDU!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." yakınların atamaları sonrasında nerede personel olarak başladığını öğrenmeleri için atama kura sorgu ekranı da oluşturdu. Maden kazası sonrasında hayatını kaybedenlerin yakınları //sonuc.dpb.gov.tr/SorguMadenciAtama sayfasına giriş yaptıktan sonra TC kimlik numaraları ve ekranda yer alan güvenlik kodunu doğrulamaları sonrasında sonuçlarını öğrenebilecek.

YORUM EKLE