DPB Aracılığı İle 559 Memur ve Personel Ataması Yapıldı

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapıldı. Atamalara ilişkin detaylar.

DPB Aracılığı İle 559 Memur ve Personel Ataması Yapıldı
Bilindiği üzere her sene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca şehit yakını, gazi ve gazi yakını araştırmaları yapılır. Hak sahibi olduğu tespit edilen adaylara memur ve personel olarak kamuda istihdam fırsatı vermek için kura çekilişleri yapılmaktadır.

Bu sene Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması beklenmekteydi. Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile atama kurası yapıldı ve şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamaları yapıldı. Kamuya toplam 559 memur personel alımı yapılmış oldu.

HANGİ KADROLARA ATAMA YAPILDI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılan atama kurasında toplam 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamaları yapıldı. Peki hangi kadrolar için toplam 559 kişilik memur personel ataması yapıldı.

287’ si öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar esas alınarak öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi memur kadrolarına yerleştirilirken diğer personeller ise 270 kişi hizmetli kadrolarına, 2 kişi ise işçi kadrolarına atanmış oldu.

Yukarıda belirtilmiş olan pozisyonlar için toplam Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 559 kişilik memur personel ataması yapıldı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE