DPB 3 bin 163 memur alımı açıklaması yaptı

Çalışma Bakanı Faruk çelik dün sosyal medya hesabından memur alımı yapılacağını duyurmuştu. Bu gün de Devlet Personel Başkanlığı’ndan bir açıklama geldi. 3163 SHÇEK'li memur alımı yapılacağı Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklandı.

DPB 3 bin 163 memur alımı açıklaması yaptı

DPB 3 bin 163 memur alımı açıklaması yaptı

Devlet Personel Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 3 bin 163 memur alımı yapılacak. Bunun yanı sıra Kalkınma Bakanlığı’da Bakanlığı sözleşmeli uzman personel alımı yapacak. Yapılacak memur alımlarının 4 bin 682’si seçimlerden önce atanacak. Peki 3 bin 168 SHÇEK kadrosuna başvuru şartları neler?

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için Başkanlığımızca Nisan ayı içerisinde toplam 3163 kadro/pozisyon için yerleştirme yapılacaktır.

Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

- 908 adedine KPSS sonuçlarına göre,

- 2255 adedine Kura Sonuçlarına göre, yerleştirme yapılacaktır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 10/04/2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;

1) Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

2) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.

3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

5) Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:59'da sona erecektir.

6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 10:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
nida
nida - 5 yıl Önce

ben neden hak sahbi değilim onu anlamıyorum.önlisans mezunuyum kpssye de girdim ee ne arıyolar başka,

Kübra
Kübra - 5 yıl Önce

2828 sayılı kanun ne sorgulama ekranında hak sahibi değilsiniz diyor ne saçmalık

aslı
aslı - 5 yıl Önce

bende anlamadım onu araştırıyordum biz nasıl hak sahibi oluabilicez acaba bilen varsa e-devlet şifresi alınca olucakmı acaba

aslı
aslı - 5 yıl Önce

bende onu merak ettim acaba ne lazım e- devlet şifresimi alcaz napcaz

muhammed
muhammed - 5 yıl Önce

Arkadaşlar bu alım özel bir alım, Sosyal Hizmetler ve Çocuk esirgeme de yetişenler başvurabilir, eğer böyle bir kurumla ilginiz yoksa başvuramazsınız, sorgulamada hak sahibi olmamanız da bu yüzden