Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sınav Tarihi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesine 387 kişilik boşluk ile memur personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Binlerce aday başvuru yaptı ve bu doğrultuda artık adaylar başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sınav Tarihi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Geçtiğimiz haftalarda memur alımı yapacağını ilan etmişti. Adalar ilan için başvurularına 20 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlamışlardı ve 06 Mart 2019 tarihi itibari ile tamamladılar. Başvuru yapmış olan adaylar artık başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları ne zaman açıklanır bunun bilgisini vereceğiz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ortaöğretim,Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adayların başvurularını aldı. Ayrıca başvuru yapan adaylar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi kapsamında KPSS den en az 60 puan almış olan adaylar, 30 yaşından büyük olmayan adaylar ve erkekler için 167 cm ve bayanlar için 160 cm boyundan kısa boylu olmamak niteliklerini kabul etmiş bir şekilde başvuru yaptılar. Başvurular şahsen yapıldı.

Şimdiki aşamalar, Başvuruların değerlendirilmesi, Sınav yerinin açıklanması, Sınav değerlendirmesi ve sonuçlara itiraz ve adayların atamaları şeklinde gelişecektir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi alımını yapacağı 387 kişilik memur kadrosu için adaylardan başvuruları aldı ve şimdi değerlendirme aşamasına geçildi. Bu aşamada adayların kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan türleri ve puan durumları değerlendirilerek bir sıralama yapılacak. Adayların puan durumları ele alınarak en yüksek puandan başlanmak sureti ile en düşük puana kadar sıralama yapılarak kadro sayısının 5 katı kadar aday belirlenerek sonuçlar belirtilecek.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için başvurularını 06 mart 2019 tarihi ile tamamladılar ve şimdi başvuru sonuçlarını ve sınav tarihi bekliyorlar. Bu durumda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başvuru sonuçlarını 07 Mart 2019 tarihi ile 10 Mart 2019 tarihleri arasında açıklayacak.

Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesine" www.diyarbakir.bel.tr adresinden erişebileceklerdir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREREK ANINDA SONUÇLARDAN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 23:30
YORUM EKLE