Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 6100 Memur Personel Alımı Yapacak! Kadrolar ve Sayıları

Resmi Gazete’ de 8499 kadro ihdası yayımlanan DİB hakkında alım sürecine ilişkin detaylar netlik kazandı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 2019 yılı içerisinde 6100 sözleşmeli ve kadrolu memur alımı yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 6100 Memur Personel Alımı Yapacak! Kadrolar ve Sayıları

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yapılan memur alımları, kadro ihdasları devam ederken geçtiğimiz günlerde kadro ihdası yayınlanan DİB hakkındaki soru işaretleri de netlik kazandı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 2019 yılı içerisinde ihdas edilen 8499 kişilik kadrodan 6100 memur personel alımı yapılacağı kamuoyuna aktarıldı. Kamuoyuna yansıyan detaylarda alım yapılacak kadrolardaki personel sayısı, eğitim düzeyleri de netlik kazandı. Yapılan açıklama dahilinde DİB bünyesine 2019 yılı itibariyle 6100 memur personelin alınacağı, bu personellerin; 200 ü kadrolu, 5900 ü ise sözleşmeli olarak alınacaktır.

Alım yapılacak kadrolar

DİB bünyesine 6100 kişilik 2019 yılı memur personel alımlarında kadrolu 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım alımı yapılacaktır. Sözleşmeli personel kadrosuna ise bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyım memur personel alımları gerçekleştirilecektir. Alımı yapılacak olan kadrolarda lise mezunlarının başvurabileceği de netlik kazanmış oldu. DİB tarafından yayımlanması beklenen memur alımlarından haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirerek, anlık olarak bildirim alabilirsiniz. Uygulamalarımız, kullanımınıza sunulmuş ve yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiş, aktif olarak kullanılmaktadır. DİB ilanlarına başvurular ve yardımlaşma gibi amaçlarla kurmuş olduğumuz Facebook grubumuza katılmayı unutmayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 12:27
YORUM EKLE